Charytatywny turniej piłki nożnej w Gliwicach. „Gramy dla hospicjum”

krzeminskifoto

Katarzyna Kulyk

8 lutego, 2023

Turniej charytatywny w Marco Football Center, to sportowa rywalizacja oraz szczytny cel w jednym. Wsparcie dotyczyło Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Uzbierano aż 91 000 złotych!

W dniach 4-5 lutego miał miejsce turniej charytatywny, w którym zmierzyło się prawie 40 drużyn. Turniej organizowany był przez Marco Football Center wraz z Fundacją MarcoPomaga w hali przy ulicy Ceglarskiej 40a. Halę wypełnili ludzie o dobrych sercach – sportowcy, sponsorzy oraz kibice.

Rywalizacja odbywała się z podziałem na trzy grupy: zaawansowaną, średnio zaawansowaną i rekreacyjną. Na boisku znalazło się łącznie 39 drużyn, a każda z nich przekazała wpisowe w wysokości 2000 złotych na działalność hospicjum.

Składy drużyn tworzyły między innymi reprezentacje miejskich spółek takich jak Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach, czy Śląskie Centrum Logistyki. Jednak poza drużynami z miasta i okolicy, swoją obecnością zaszczyciły również składy m.in. z Poznania, Lublina czy Świebodzina.

Turniej oraz jego organizację wsparli sponsorzy, dzięki którym zakupiono nagrody. Z kolei pamiątkowe statuetki powstały dzięki uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej TĘCZA Gliwice przy Fundacji Różyczka.

Spore znaczenie przy wydarzeniu odgrywali również kibice, którzy mogli zagrzewać zawodników głośnym dopingiem ale i wesprzeć zbiórkę, dorzucając tym samym swoją cegiełką. W zbiórce zebrano aż 91 000 złotych!

krzeminskifoto

powiązane artykuły:

Koncert Charytatywny w Żorach
Wydarzenia 17 grudnia, 2022

Koncert charytatywny „Razem do marzeń”, odbędzie się we wtorek, 20 grudnia w Dom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3