Policyjny pościg za pijanym kierowcą w Dąbrowie Górniczej

fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

Redakcja

4 stycznia, 2023

Policjanci z Dąbrowy Górniczej musieli podjąć pościg, żeby zatrzymać 50-latka, który wsiadł za kierownicę busa, pomimo sądowego zakazu. Jak się okazało, to nie był jedyny powód ucieczki przed funkcjonariuszami.

Do zdarzenia doszło wczoraj (3 stycznia br.) po 16.00 w dzielnicy Dąbrowy Górniczej - Gołonogu. Mężczyzna siedzący za kierownicą busa, widząc policjanta, który nadał sygnał do zatrzymania, gwałtownie przyśpieszył, ignorując polecenia mundurowych. Stróże prawa natychmiast ruszyli w pościg za kierowcą chcącym uniknąć z nimi spotkania.

-Bus uciekał ulicami miasta, wielokrotnie przejeżdżając na czerwonym świetle i zajeżdżając drogę innym pojazdom, czym powodował duże zagrożenie. Stróże prawa szybko zatrzymali pojazd wyjaśniając, dlaczego 50-letni bełchatowianin nie chciał się z nimi spotkać-relacjonuje dąbrowska policja. 

Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie zawartość ponad 2,5 promila alkoholu.

-Jakby tego było mało, posiadał on dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych-podała KMP w Dąbrowie Górniczej. 

Mężczyzna odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Nie ujdą mu płazem również liczne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie desperackiej próby ucieczki przed kontrolą drogową. 

Z racji tego, że popełnił on przestępstwo po raz kolejny, czyli w warunkach recydywy, będzie musiał zapłacić minimum 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KMP w Dąbrowie Górniczej

fot. KMP w Dąbrowie Górniczej

powiązane artykuły:

pościg katowickiej straży miejskiej
Lokalne 30 grudnia, 2022

Strażnicy miejscy patrolujący nocą centrum Katowic niespodziewanie wzięli udział w pościg

fot. KPP w Będzinie
Wiadomości 30 listopada, 2022

Policjanci z będzińskiej patrolówki podjęli pościg za kierowcą opla, który nie zatrzymał

Młody kierowca uciekał, bo prowadził pod wpływem narkotyków
Wiadomości 23 listopada, 2022

Młody kierowca nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, powodując po drodze kolizję. Jak s

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 29.2µg/m3 PM2.5: 23.9µg/m3