Policyjny pościg w Jastrzębiu-Zdroju. Ścigani przesiedli się w czasie jazdy

Policyjny poscig

Redakcja

11 czerwca 2024

To był nietypowy pościg ulicami Jastrzębia-Zdroju. Kierujący w trakcie jazdy, przesiadł się na miejsce pasażera, a za kierownicą usiadł jadący z nim znajomy. To właśnie on ostatecznie doprowadził do zdarzenia drogowego. Okazało się, że powodem ucieczki był sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10.06.2024r.) o godzinie 14:00 na alei Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie mundurowi, widząc kierującego, który na skrzyżowaniu z pasa służącego do lewoskrętu, zmienia decyzję i nie stosując się do przepisów ruchu drogowego, przejeżdża dwa pasy ruchu i skręca w prawo w ulicę Warszawską. 

Mundurowi natychmiast udali się za nim, celem zatrzymania kierowcy do kontroli drogowej. Kiedy zbliżyli się do samochodu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i rozpoczął niebezpieczną ucieczkę pojazdem - relacjonuje policja. 

Stróże prawa rozpoczęli pościg za kierującym, który stwarzał zagrożenie, wyprzedzając inne pojazdy, na ulicy Warszawskiej w miejscu niedozwolonym.

W pewnym momencie kierowca gwałtownie zahamował i skręcając w lewo w ulicę Jeziorańskiego, zmusił innych kierowców do gwałtownego hamowania, zajeżdżając im drogę. Następnie wjeżdżając w ulicę Solidarności, nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w pojazd Ford Fiesta - podała policja. 

W trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, że kierowca w trakcie ucieczki przesiadł się na miejsce pasażera, ponieważ posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

21-latek, który uderzył w forda, został ukarany za spowodowanie zdarzenia drogowego mandatem karnym w wysokości 5000 złotych oraz 10 punktów karnych. 26-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania samochodu, za złamanie zakazów sądowych oraz szereg wykroczeń. 

Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

powiązane artykuły:

Poscig policji
Lokalne 4 kwietnia 2024

Policjant cieszyńskiej prewencji i funkcjonariuszka Służby Więziennej będąc na wolnym, po

Policja
Lokalne 4 kwietnia 2024

Policjanci z mysłowickiej drogówki podjęli pościg za pojazdem, który nie zatrzymał się do

Kradziez samochodu kuriera
Lokalne 7 czerwca 2024

W Zawierciu doszło do kradzieży samochodu firmy kurierskiej wraz z przesyłkami. Wartość a

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3