Bielsko-Biała jednym z „Cudów Polski 2024”! National Geographic ogłosił wyniki plebiscytu

Bielsko biala cudem polski

Redakcja

11 czerwca 2024

National Geographic ogłosił w poniedziałek, 10‬ czerwca wyniki plebiscytu Cuda Polski 2024. W województwie śląskim tytuł ten otrzymało miasto Bielsko-Biała.

Magazyn National Geographic Traveler ogłosił właśnie wyniki tegorocznego plebiscytu. Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tej edycji zwycięzcę w każdym z województw wyłonili czytelnicy magazynu i użytkownicy serwisu national-geographic.pl. 

Przez kilka tygodni internauci z całej Polski mogli głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie. W tegorocznej edycji plebiscytu oddano łącznie rekordową liczbę 258 tys. głosów.

– Nie mamy wątpliwości, że Cuda Polski to największy w naszym kraju plebiscyt, którego celem jest promowanie wciąż niedocenionych miejsc w naszym kraju. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział jeszcze więcej osób niż rok temu. Walka była wyrównana do samego końca – przyznaje Łukasz Załuski, redaktor naczelny National Geographic Polska.
– Wielkie gratulacje dla wszystkich tegorocznych zwycięzców. Kolejny raz nasi czytelnicy wybrali 16 nowych Cudów Polski, oddając na nie rekordową liczbę głosów. To pokazuje, jak bardzo chcemy promować i odkrywać nasz kraj. I jak bardzo jest on zróżnicowany. Na liście znalazły się bowiem miejsca naturalne, takie jak Bory Tucholskie, te z wielką historią, jak Zamek w Łańcucie czy twierdza Srebrna Góra, ale nie brakuje też miast, jak Pyzdry czy Lidzbark Warmiński, które z pewnością warto odwiedzić. Mam nadzieję, że Cuda Polski 2024 staną się wyjątkowym szlakiem podróżniczym – podkreśla Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler i ambasador plebiscytu.
Nazywane miastem splotów Bielsko-Biała to kreatywna przestrzeń spotkań ludzi i pomysłów. W unikatowym wielobarwnym wzorze pojawiają się dwa dominujące motywy: przepleciona krętą nicią rzeki Białej historia dwóch kiedyś odrębnych miast. Ciągły ruch interferuje ze spokojem niezmiennie trwającej górskiej przyrody. Najfajniejsze miasto w Polsce – tak Bielsko-Białą określił Filip Springer, renomowany polski pisarz specjalizujący się w tematyce miejskiej.

powiązane artykuły:

Schodowa bielsko
Lokalne 23 kwietnia 2024

Ulica Schodowa w Bielsku-Białej powoli odzyskuje swój niegdysiejszy blask. Rozebrano dotychczasow

IMG 5031d 07 lipiec 2021 3000x2000 0
Lokalne 1 sierpnia 2021

Bielsko-Biała po raz kolejny spróbuje udowodnić, że jest najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce. W

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3