Ucieczka przed policją zakończona na barierkach. Kierowca pod wpływem narkotyków

Poscig policji

Redakcja

4 kwietnia 2024

Policjant cieszyńskiej prewencji i funkcjonariuszka Służby Więziennej będąc na wolnym, pomogli zatrzymać uciekającego przed policyjną kontrolą mężczyznę. Mieszkaniec Gołkowic miał przy sobie narkotyki, a w dodatku kierował pod ich wpływem. Z

We wtorek 2 kwietnia patrol cieszyńskiej policji, który pełnił służbę na terenie miasta, późnym popołudniem wytypował do kontroli kierowcę alfy romeo. 

Mężczyzna nie zareagował na podawane znaki i sygnały. Na widok mundurowych rozpoczął ucieczkę oddalać się Aleją Łyska w Cieszynie. Na swoje nieszczęście podczas ucieczki wyprzedził samochód, którym podróżował policjant cieszyńskiej prewencji oraz funkcjonariuszka Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie - podała policja. 

Oboje byli po służbie, ale natychmiast zareagowali na zachowanie kierowcy, który stwarzał drogowe zagrożenie. 

Pojechali za nim i kilkaset metrów dalej byli świadkami, jak kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w bariery ochronne na skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego, a następnie rozpoczął pieszą ucieczkę. Mundurowi poinformowali o tym patrol policji i również ruszyli w pościg za uciekinierem, odcinając mu finalnie drogę ucieczki. Po około 500-metrowym biegu funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gołkowic. 

Na nic zdała się próba porzucenia przez mężczyznę podczas ucieczki narkotyków, które miał przy sobie. Zostały one odnalezione i zabezpieczone przez policjantów. 

Mężczyzna został przebadany narkotestem, który wykazał, że jest pod wpływem narkotyków, wobec czego pobrano mu krew do badań celem ustalenia stężenia tego środka odurzającego - podała KPP w Cieszynie.  

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. 31-latek został zatrzymany, a za popełnione wykroczenia został ukarany wysokim mandatem karnym. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Ucieczka przed policją

powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 4 kwietnia 2024

Policjanci z mysłowickiej drogówki podjęli pościg za pojazdem, który nie zatrzymał się do

Zatrzymany uciekinier
Lokalne 28 marca 2023

W niedzielną noc patrol policji w Gliwicach, zauważył na drodze kierowcę, który poruszał

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3