Policyjny pościg przez trzy miasta. Zatrzymano mieszkańca Świętochłowic

Policyjny pościg

Redakcja

27 marca 2023

Policjanci z Chorzowia i Piekar Śląskich przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca fiata, 22 letni mieszkanieć Świętochłowic, miał sądowy zakaz jazdy, zaś pasażer odpowie za posiadanie narkotyków. 

W sobotę rano patrol chorzowskiej drogówki zwrócił uwagę na czerwonego fiata, którym jechało trzech mężczyzn. Mundurowi chcieli zatrzymać samochód do kontroli drogowej, jednak kierujący zlekceważył policyjne sygnały i gwałtownie przyspieszył. Rozpoczął się pościg. 

-Uciekający mężczyzna łamał wszelkie przepisy drogowe. Nie zwracał uwagi na znaki, a wyjeżdżając z jednej z podporządkowanych ulic, omal nie doprowadził do zdarzenia drogowego. Gdy ulicy Katowickiej stróże prawa próbowali zrównać radiowóz z seicento, kierowca gwałtownie zmienił pas, zajechał im drogę i uderzył w radiowóz - relacjonuje chorzowska policja.

Po minięciu Bytomia pościg przeniósł się na ulice Piekar Śląskich. Tamtejsza drogówka ustawiła na ulicy Oświęcimskiej blokadę, jednak mężczyzna ominął ją, wjeżdżając na chodnik. 

-Ostatecznie szaleńcza jazda została przerwana chwilę po tym, jak fiat uderzył w krawężnik. Choć kierowca i pasażerowie próbowali jeszcze pieszej ucieczki, wszyscy zostali zatrzymani - podała KMP w Chorzowie.
pościg policji

Jak się okazało, kierowca fiata - 22-latek ze Świętochłowic ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy, pobrano mu krew do badań na obecność narkotyków. Odpowiedzialności nie uniknie również 20-letni pasażer, przy którym mundurowi znaleźli narkotyki. 

22-latek został objęty policyjnym dozorem. Oprócz zlekceważenia sądowego zakazu odpowie też m. in. za ucieczkę przed policjantami. Za popełnione przestępstwa grozi mu 5 lat więzienia.

powiązane artykuły:

policyjny pościg w Dąbrowe Górniczej
Lokalne 1 lutego 2023

Dąbrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy próbie kontroli drogowej zaczął uciekać, pr

pościg katowickiej straży miejskiej
Lokalne 30 grudnia 2022

Strażnicy miejscy patrolujący nocą centrum Katowic niespodziewanie wzięli udział w pościg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3