Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Sprawdź, gdzie odebrać zaproszenie

Metropolitalne śniadanie wielkanocne 2023

Redakcja

27 marca 2023

Fundacja Wolne Miejsce wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią po raz kolejny organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w poranek wielkanocny – 9 kwietnia.

Od godziny 9.00 każda osoba samotna lub znajdująca się w trudnej sytuacji materialnej będzie mogła skorzystać z zaproszenia, zasiąść przy wielkanocnym stole, podzielić się jajkiem, porozmawiać z drugim człowiekiem i przeżyć ten wspaniały czas w świątecznej atmosferze. Na wielkanocnym stole znajdą się tradycyjne potrawy, takie jak żurek z jajkiem, pisanki, kiełbasa, sałatka warzywna i ciasta.

Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne - gdzie odebrać zaproszenie?

Każda osoba, która chce wziąć udział w Metropolitalnej Wielkanocy dla Samotnych 2023, powinna zgłosić do sklepów sieci „Spichlerz” i odebrać imienne zaproszenie na śniadanie wielkanocne. Sklepy „Spichlerz” znajdują się w Katowicach na ul. Tysiąclecia 82 i ul. Świdnickiej 25 oraz w Tychach na 1 piętrze w Tyskich Halach Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8.

Szczegółowe informacje można znaleźć:

  • na stronie internetowej Fundacji Wolne Miejsce (www.wolnemiejsce.pl);
  • dzwoniąc pod numer telefonu 662-052-038.

Zostań Wolontariuszem i pomóż zorganizować Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

Potrzebni są chętni do pomocy w kuchni, by gotować tradycyjne wielkanocne posiłki. Potrzeba również wolontariuszy do przygotowania hali MCK na przyjęcie gości, przewozu towarów, czy do pomocy już podczas samego wydarzenia. Spotkania organizacyjne odbywają się w każdą środę o godz. 18.00 w Sklepie Socjalnym „Spichlerz” na ul. Tysiąclecia 82 w Katowicach.

powiązane artykuły:

Dąbrowskie śniadanie wielkanocne
Lokalne 25 marca 2023

Z myślą o osobach samotnych i potrzebujących z Dąbrowy Górniczej przygotowane będzie Dąbrowskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3