Policyjny dozór za pobicie i groźby karalne. 61-latkowi grożą 2 lata więzienia

38 723863 mo2

Redakcja

13 września, 2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z bieruńskich posesji pobił członka rodziny. Agresor groził też swej ofierze pozbawieniem życia.

Policjanci z Bierunia interweniowali na jednej z posesji w mieście, gdzie według zgłoszenia miało dojść do pobicia mężczyzny. Na miejscu mundurowi zastali między innymi załogę pogotowia ratunkowego udzielającą pomocy rannemu. Ustalili też przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że uszkodzenia ciała bierunianina miał dokonać członek jego rodziny. Ten jednak przed przybyciem policyjnego patrolu zbiegł z miejsca. Po krótkiej penetracji okolicy sprawca pobicia wpadł w ręce stróży prawa. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów. Jak się okazało, 61-latek nie tylko uszkodził ciało, ale też groził swej ofierze pozbawieniem życia.

Policjanci wnioskowali o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Prokurator zobowiązał mężczyznę do regularnego stawiennictwa w bieruńskiej komendzie. Zakazał też kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za swoje agresywne zachowanie 61-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Bieruniu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3