88-latek potrącił chłopca na przejściu dla pieszych

Pexels cristiana raluca 686230

Redakcja

13 września, 2022

Chłopiec prawidłowo przeprowadzał rower przez przejście dla pieszych, gdy potrącił go samochód. Kierowca omijał inne auto, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych. 88-letni mieszkaniec Żor tłumaczył, że nie zauważył chłopca. Nastolatek trafił do szpitala z potłuczeniami.

Wydawać by się mogło, że wszyscy kierowcy doskonale wiedzą, że nie można omijać samochodów na przejściu dla pieszych. 88-latkowi jednak wyjątkowo się spieszyło i to na tyle, że mało nie doprowadził do tragedii. 

Do zdarzenia doszło około godziny 14:30 w Żorach na oznakowanym przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania ulicy Rybnickiej z Kasztanową. Jak informują policjanci, kierujący samochodem marki Opel Astra 88-letni mieszkaniec Żor nie zauważył chłopca przeprowadzającego rower przez oznakowane przejście dla pieszych.

Kierujący ominął inny pojazd, który w sposób właściwy zatrzymał się przed przejściem, a następnie uderzył w 12-latka. Nastolatek z ogólnymi potłuczeniami został przewieziony do szpitala, a mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.  Mundurowi ustalili, że 88-latek był trzeźwy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.9µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3