Policjantka zapożyczyła się na ponad 27 tys złotych, żeby uchronić młodych piłkarzy przed deportacją

53 720797

Redakcja

18 sierpnia, 2022

Nieoczekiwany finał akcji "Senegal welcome to Piekary". Podczas powrotu do swojego kraju, grupa senegalskich piłkarzy, ze względów proceduralnych, utknęła na lotnisku w Wenecji. Policjantka z Piekar Śląskich zapożyczyła się na kwotę ponad 27 tysięcy na zakup nowych biletów, chroniąc w ten sposób młodych sportowców przed deportacją.

W ramach projektu "Senegal welcome to Piekary" do polski przyleciała grupa senegalskich piłkarzy, żeby spędzić w naszym rejonie prawie dwa tygodnie i zagrać w Pierwszym Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej na terenie MOSiR-u. Następnie młodzi piłkarze zwiedzali region i poznawali naszą kulturę. 10 sierpnia drużyna Jed Foot pożegnała się z przyjaciółmi z Polski i wyruszyła w długą drogę do domu.

Wylot z Krakowa do Wenecji odbył się bez problemów. Jak relacjonują piekarscy policjanci, podczas odprawy na kolejny lot okazało się, że młodzi piłkarze nie posiadają testów PCR na COVID-19 i nie zostaną wpuszczeni na pokład samolotu. Asp. Aleksandra Zydyk wraz z Paco, który pochodzi z Senegalu, a z którym wspólnie zorganizowała całe przedsięwzięcie, próbowali wyjaśnić całą sytuację, jednak bezskutecznie. Jedynym rozwiązaniem chroniącym grupę piłkarzy przed deportacją, z uwagi na kończącą się ważność wiz, był zakup nowych biletów lotniczych.

Nie mogąc dopuścić do deportacji, policjantka zakupiła bilety, zapożyczając się na kwotę ponad 27 tysięcy złotych. Aby pomóc w spłacie zobowiązania, założona została zrzutka. Dodatkowo w piątek w godz. 17.00-20.00, Sława Umińska-Duraj – Prezydent Piekar Śląskich, zaprasza do Parku w Kamieniu na wspólny trening biegowy, który jednocześnie będzie okazją do wsparcia policjantki przez złożenie datków. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3