Wrócił do kraju, bo "pomógł" mu Interpol

42 720648

Redakcja

18 sierpnia, 2022

Poszukiwany czerwoną notą Interpolu m.in. za rozbój, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe 54-latek ukrywał się w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym tygodniu został ekstradowany do Polski, gdzie trafił do więzienia.

Kryminalni z Częstochowy wpadli na trop 54-letniego mężczyzny, poszukiwanego za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, wymuszenie rozbójnicze, sutenerstwo i przestępstwa narkotykowe, popełnione kilkanaście lat temu. Po kilku latach w więzieniu sąd zgodził się na warunkowe zwolnienie. Jednak gdy mężczyzna wyszedł na wolność, zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, a sąd wydał za nim list gończy.

Policjanci ustalili, że 54-latek ukrywa się w Wielkiej Brytanii, dlatego wszczęto poszukiwania międzynarodowe czerwoną notą Interpolu. We współpracy z międzynarodowym organami ścigania udało się zatrzymać mężczyznę na terytorium Zjednoczonego Królestwa i przekazać stronie polskiej. Mężczyzna raczej nie ucieszył się z powrotu do kraju, choć czeka tu na niego wygodne, więzienne łóżko. Spędzi tam najbliższe 1,5 roku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.1µg/m3 PM2.5: 16.8µg/m3