Karambol w Miedźnie pod Kłobuckiem

47 720733

Redakcja

18 sierpnia, 2022

W miejscowości Miedźno w pow. kłobuckim zderzyło się wczoraj sześć pojazdów, w tym cysterna przewożąca gaz LPG. Kierowca cysterny nie wyhamował i uderzył w tył jadącego przed nim, dostawczego busa. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

W środę 17 sierpnia na ul. Częstochowskiej w Miedźnie doszło zderzenia szczęściu pojazdów, w tym cysterny przewożącej gaz LPG. Mundurowi ustalili, że na drodze wojewódzkiej nr 491, w kierunku miejscowości Działoszyn kilka pojazdów poruszało się w ciągu, jeden za drugim. W pewnym momencie pierwszy z pojazdów, fiat punto rozpoczął prawidłowo wykonywany manewr skrętu w lewo. Jadący bezpośrednio za nim kierowca zatrzymał się, po czym to samo zrobił kolejny pojazd, którym był dostawczy fiat ducato. Kierowca jadącej za ducato cysterny, która przewoziła gaz LPG, nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym pojazdem i uderzył w tył pojazdu, wywołując reakcję łańcuchową. 

Dodatkowo cysterna po uderzeniu w ducato  przejechała przez oś jezdni, po czym uderzyła w bok jadącego z przeciwka vw sharana, a następnie zderzyła się czołowo z toyotą auris. Na skutek zdarzenia obrażeń doznała 43-letnia kobieta kierująca toyotą oraz 72-letni kierowca vw sharana – oboje zostali zabrani do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania. Cysterną kierował 61-letni mieszkaniec Częstochowy, który był trzeźwy. Droga w tym miejscu była zablokowana przez prawie 4 godziny. 

47 720732

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3