Policja zatrzymała mężczyznę, który napadł na bank w Goczałkowicach-Zdroju

54 801888

Redakcja

1 marca 2024

Policjanci z Pszczyny zatrzymali 39-latka, który wczoraj przed południem usiłował napaść na placówkę bankową. Napastnik wtargnął do budynku i posługując się przedmiotem przypominającym broń palną, próbował sterroryzować pracownicę, a następnie zmusić ją do wydania gotówki.

Wczoraj przed 12.00 w placówce bankowej mieszczącej się w budynku Urzędu Gminy w Goczałkowicach-Zdroju doszło do próby rozboju. 

Zamaskowany mężczyzna wtargnął do budynku, a następnie grożąc kasjerce przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania 40 tys. zł. Kobieta jednak zachowała zimną krew i powiadomiła służby, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia - relacjonuje policja. 

Mundurowi zebrali na miejscu ślady, zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków, co w efekcie doprowadziło do szybkiego wytypowania sprawcy. 

Niespełna trzy godziny po zdarzeniu mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu na terenie powiatu pszczyńskiego. Podczas przeszukania tego miejsca, policjanci znaleźli atrapę broni oraz odzież, którą miał na sobie rabuś podczas zdarzenia.

39-latek jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut usiłowania rozboju. Grozi mu kara nawet do 15 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Napadnabank
Lokalne 10 stycznia 2024

3 stycznia 2023 roku Dawid G. napadł na oddział jednego z banków w Częstochowie. Groził pistolete

Napadnabank
Lokalne 5 stycznia 2023

29-latek napadł na placówkę bankową w Częstochowie. Grozi mu do 12 lat więzienia. Za kratki może

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3