Napad na bank w Częstochowie. Zobacz wideo z policyjnej akcji

Napadnabank
Kastelik

Szymon Kastelik

5 stycznia 2023

29-latek napadł na placówkę bankową w Częstochowie. Grozi mu do 12 lat więzienia. Za kratki może trafić też jego tata, który nie miał pozwolenia na broń i amunicję. Policja opublikowała fragmenty wideo z akcji. 

ZOBACZ WIDEO Z AKCJI:

3 stycznia po godzinie 14:00 do placówki bankowej przy Al. Najświętszej Maryi Panny wszedł zamaskowany 29-letni mężczyzna. Zagroził pracownikom i klientom banku, że odpali ładunek wybuchowy i zażądał pieniędzy. Jednej pracownicy udało się wezwać służby, które przybyły do placówki po kilku minutach.

Pierwsi na miejscu byli funkcjonariusze z pierwszego komisariatu i z częstochowskiego pododdziału prewencji. Zatrzymali 29-latkan a gorącym uczynku, kiedy pakował pieniądze do reklamówki. Miał przy sobie najprawdopodobniej pistolet gazowy, na który nie posiadał odpowiedniego zezwolenia. 

W środę, 4 stycznia 29-latek trafił on na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia. Nie był wcześniej karany.

Właścicielem broni był ojciec 29-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. 57-latek również nie miał pozwolenia na broń. Ponadto w  jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję. Usłyszał on już prokuratorski zarzut i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3