Trening sosnowieckiej młodzieży z gwiazdami polskiej piłki ręcznej

Szmalniedzwiedz

Redakcja

5 stycznia 2023

W katowickim Spodku rozgrywany jest Turniej Noworoczny. To próba generalna przez Mistrzostwami Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które rozpoczną się już w przyszłym tygodniu.

Polacy swoje mecze grupowe rozgrywają właśnie w katowickim Spodku. W sumie w stolicy województwa śląskiego odbędzie się 21 spotkań. Turniej współorganizują Polska i Szwecja, a województwo śląskie jest jednym z głównym partnerów wydarzenia.

Dlatego na kilka dni przed początkiem mistrzowskich emocji rozpoczyna się masowa promocja turnieju. W Katowicach pojawiły się już pierwsze uliczne dekoracje, które nie pozwalają zapomnieć o nadchodzących Mistrzostwach Świata. 

Jedną z form promocji był trening młodzieży w Szkole Podstawowej nr 42 w Sosnowcu, z którą spotkali się Sławomir Szmal i Iwona Niedźwiedź. Oboje byli gwiazdami nie tylko polskiej, ale też światowej piłki ręcznej. 

W wydarzeniu, które było formą promocji zbliżających się mistrzostw uczestniczyli również przedstawiciele samorządu: Anna Jedynak wicemarszałek województwa, Krzysztof Klimosz członek Zarządu województwa oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Rafał Porc i radna Maria Materla, a także prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej zostaną rozegrane w dniach 11-29 stycznia 2023 roku na parkietach w Polsce i w Szwecji. W Polsce turniej odbędzie się w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Płocku. W swojej grupie Biało-Czerwoni zagrają w katowickim Spodku z Francją, Słowenią i Arabią Saudyjską.

fot. Andrzej Grygiel / UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.3µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3