Połączenie kolejowe z Bytomia do Gliwic - znamy już rozkład jazdy i ceny biletów

Ojjjk

Redakcja

2 listopada, 2022

12 grudnia na tory powróci pociąg kursujący z Bytomia do Gliwic. Dzięki współpracy władz Bytomia, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Kolei Śląskich, zawieszone w 2013 roku regularne kolejowe połączenie pasażerskie między Bytomiem a Gliwicami, zostanie przywrócone.

Szybki dojazd do największych miast Metropolii z pewnością zachęci mieszkańców do rezygnacji z samochodów i skorzystania z transportu publicznego. Ma temu służyć nie tylko modernizacja torowisk tramwajowych i kolejowych, ale również reorganizacja komunikacji autobusowej i reaktywacja zawieszonych wiele lat temu połączeń kolejowych.

Jazda autobusem z Bytomia do Gliwic zajmuje około 45 minut, zaś pociąg z Bytomia do Gliwic będzie pokonywać trasę w zaledwie 19-21 minut, w zależności od pory dnia.

 

Znamy już rozkład jazdy połączenia kolejowego Bytomia z Gliwicami oraz ceny biletów: normalnego i miesięcznego. Pierwszy skład pociągu wyruszy w trasę z bytomskiego dworca w niedzielę, 12 grudnia o 4:37 a w Gliwicach będzie już o 4:56. Bilet normalny będzie kosztował 5 zł, zaś bilet miesięczny - 130 zł.

W weekendy będzie kursować 11 par pociągów, zaś w dni robocze już 15 par, a szczegółowy rozkład jazdy pociągów na trasie Bytom - Gliwice - Bytom dostępny jest na stronie Kolei Śląskich.

 

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.9µg/m3 PM2.5: 29.8µg/m3