18-latek zaatakował nożem swoich kolegów

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

6 lutego, 2023

Funkcjonariusze rudzkiej policji zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabicia dwóch kolegów. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. 18-letni sprawdza trafił do aresztu. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.


Kryminalni z rudzkiej komendy zatrzymali 18-latka, który jest podejrzany o próbę zabicia dwóch mężczyzn. W piątek 3 lutego funkcjonariusze policji otrzymali wezwanie na jedno z osiedli w Rudzie Śląskiej. Jak się okazało, w piwnicy jednej z kamienic doszło do ugodzenia nożem dwóch mężczyzn. Ranni musieli zostać szybko przetransportowani na sale operacyjne.

- Z ustaleń wynika, że 18-latek przyszedł do piwnicy gdzie jego dwaj koledzy rąbali drzewo na opał i bez powodu zaczął dźgać ich nożem. Jednemu po pierwszym ciosie udało się uciec i wezwać pomoc, a drugi z kilkoma ranami został w piwnicy. Przestraszony sprawca uciekł. - informuje policja

Na szczęście kryminalni z rudzkiej komendy zatrzymali ukrywającego się mężczyznę i osadzili go w policyjnym areszcie. Zatrzymanemu przedstawiono już zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratora sąd aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy. Grozi mu jednak kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Mateusz Morawiecki Prezes Rady Ministrow
Lokalne 3 lutego, 2023

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dzisiaj Górny Śląsk. Przyjedzie do Gliwic i Rudy Śląskiej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 27.6µg/m3