Pijany prowadził autobus z 60 pasażerami

tarnowskie-gory.policja.gov.pl

Katarzyna Kulyk

6 lutego, 2023

W trakcie akcji „trzeźwy poranek” tarnogórscy funkcjonariusze policji zatrzymali kierowcę autobusu, który prowadził pojazd z około 60 osobami, w tym z dziećmi i młodzieżą. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie około 1,5 promili alkoholu.

Dzisiejszego dnia, już od wczesnych godzin rannych dzięki policjantom z tarnogórskiej drogówki prowadzono akcję „Trzeźwy poranek”. Na terenie całego powiatu funkcjonariusze sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego są w stanie bezpiecznie korzystać z dróg i czy stosują się do przepisów prawa.

Około godziny 8:30 na ulicy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach zatrzymano autobus marki Man. Jak się okazało dzięki wstępnym badaniom trzeźwości, kierujący mężczyzna był pod wpływem alkoholu. By upewnić się, że badanie wyszło poprawnie przeprowadzono kolejne, bardziej szczegółowe, które potwierdziło podejrzenia. 53-letni mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. W chwili kontroli w autobusie, który nietrzeźwy mężczyzna prowadził, znajdowało się około 60 osób, w tym większość stanowiły dzieci i młodzież szkolna.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił już do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu będzie musiał złożyć wyjaśnienia. Prokurator wraz z sądem zdecydują o jego losie.

powiązane artykuły:

Bus g757ae9bfe 1920
Lokalne 29 czerwca, 2022

Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali kierowcę autobusu. 58-latek miał zawieźć dzieci

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3