Policjant zginął w wypadku. Był pod wpływem alkoholu

53 690793 g
Kastelik

Szymon Kastelik

6 lutego, 2023

Wracamy do tragicznego wypadku z 31 stycznia. Po godzinie 6:00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem policjanta zawierciańskiej drogówki. Zginął na miejscu. Jak wykazazały badania toksykologiczne, policjant był pod wpływem alkoholu.

31 stycznia rano doszło do tragicznego wypadku w powiecie zawierciańskim. Pomiędzy miejscowościami Jasieniec a Ołudza samochód osobowy kierowany przez mężczyznę wypadł z drogi i dachował. Kierowca zginął na miejscu.

Jak poinformowała śląska policja, ofiarą wypadku był 28-letni sierżant Kamil Z. z drogówki KPP w Zawierciu. Wracał do domu z nocnej służby.

- Miał 28 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu kierownictwa śląskiego garnizonu, komendy w Zawierciu, policjantów i pracowników, rodzinie Kamila i jego przyjaciołom składamy wyrazy głębokiego współczucia - czytamy we wpisie opublikowanym przez policję 31 stycznia.

W minioną sobotę odbył się pogrzeb policjanta w Rokitnie. Jako funkcjonariusz pracował 5 lat. Do września 2022 roku pracował w katowickim oddziale prewencji. Następnie trafił do KPP w Zawierciu. Służył również w OSP.

Jednak jak się okazuje, najprawdopodobniej nie był to nieszczęśliwy wypadek. Sprawa wróciła do Prokuratury Rejonowej w Myszkowie.

- W trakcie postępowania przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego w wypadku oraz badania toksykologiczne dotyczące zawartości alkoholu w organizmie denata. Na podstawie badań toksykologicznych ustalono, że kierujący pojazdem znajdował się w stanie nietrzeźwości, gdyż w jego organizmie stwierdzono około 2 promili alkoholu - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, prok. Tomasz Ozimek.

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji na polecenie prokuratora ma sprawdzić, czy ktoś dopuścił zmarłego policjanta do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Według doniesień katowickiej Gazety Wyborczej, 28-letni funkcjonariusz miał spożywać alkohol po zakończonej służbie w szatni komendy. 

- Alkohol i kierownica to śmiertelnie niebezpieczne połączenie bez względu na to, czy jest to kierownica samochodu, czy roweru. Niestety brak rozsądku kierowców jeżdżących na „podwójnym gazie”, jest często odczuwany przez innych uczestników ruchu drogowego. Od początku tego roku policjanci zatrzymali już 41 osób, które z „procentami” w organizmie wyjechały na drogi powiatu zawierciańskiego - taki komunikat pojawił się na stronie zawierciańskiej komendy 26 stycznia 2023 roku. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 46.1µg/m3 PM2.5: 36.8µg/m3