Podtrucie tlenkiem węgla w Bytomiu. Poszkodowane dzieci

Straz

Redakcja

28 listopada, 2022

Kolejny raz tlenek węgla okazał się być bardzo niebezpiecznym gazem. Trzy osoby (dorosły i dwójka dzieci) wydostały się na czas ze swojego mieszkania, gdzie stwierdzono wysokie stężenie czadu. 

W niedzielę 27 listopada bytomska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o  podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla trzech osób w mieszkaniu przy ulicy Jaworowej. - Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na klatce schodowej budynku znajdują się lokatorzy jednego z mieszkań (osoba dorosła i dwójka dzieci). Lokatorzy opuścili swoje mieszkanie przed przybyciem zastępów i uskarżali się na bóle głowy - informuje KM PSP Bytom.

Poszkodowanym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia pogotowia. Pomiary wykonane w mieszkaniu wykazały stężenia tlenku węgla. W mieszkaniu znajdował się piecyk gazowy i użytkowany piec na paliwo stałe. 

Mieszkanie zostało przewietrzone i dokonano ponownym pomiarów. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu lokatorów przewiózł ich do szpitala celem dalszych badań.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3