Piroman z Częstochowy zatrzymany

Zatrzymanie podpalacza z czestochowy

Redakcja

18 marca 2024

49-latek, podpalił kartony na zapleczu jednego z marketów w Częstochowie. Ogień przeniósł się na elewację i elementy wyposażenia budynku. Jak się okazało, nie było to jedyne popełnione przez niego przestępstwo...

Dyżurny z częstochowskiej komendy otrzymał informację, że w Częstochowie na ulicy Gajcego pali się zaplecze jednego z marketów. Na miejsce natychmiast pojechały wszystkie służby. 

Ktoś podpalił kosz na śmieci oraz kartony na zapleczu placówki handlowej, a od nich zajęła się elewacja budynku. Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę około 300 tysięcy złotych - relacjonuje policja.  

Ochrona sklepu analizując zapis monitoringu rozpoznała jednego z klientów, który kilka dni przed dokonaniem podpalenia ukradł klucze do drzwi wejściowych. Był pewien, że dzięki temu pod osłoną nocy swobodnie wejdzie do wnętrza dyskontu i dokona kradzieży. Rozczarował się, gdyż żaden z kluczy nie pasował do zamka.

Sfrustrowany postanowił podpalić kartony znajdujące się przy budynku sklepu i uciekł. Jego zachowanie nagrały kamery. Kilka godzin później pracownicy ochrony zauważyli tego mężczyznę w rejonie miejsca zdarzenia i ujęli go. Następnie sprawca trafił w ręce policjantów z Komisariatu V Policji w Częstochowie. 

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili śledczy z wydziału kryminalnego, podpalacz na swoim koncie miał także inne przestępstwa. Początkiem tego roku dokonał serii podpaleń wiat i kontenerów oraz licznych kradzieży. 49-latek usłyszał łącznie 15 zarzutów - podała KMP w Częstochowie. 

Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na okres 3 miesięcy. Z uwagi na fakt, że sprawa jest rozwojowa, nie wykluczone są dalsze zarzuty.

powiązane artykuły:

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 25 lutego 2024

31-latek jest podejrzany o podpalenie jednego z marketów w Żywcu. Wcześniej miał dokonać innych p

Justice 2060093 1920
Lokalne 29 grudnia 2023

Sąd skazał 14-letnia dziewczynę i 16-letniego chłopca. Uznał ich winnych podpalenia infrastruktur

54 786046
Lokalne 17 listopada 2023

23-latek jest podejrzany o podpalenie zapasów siana i słomy w schronisku dla zwierząt w Ćwiklicac

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3