Podpalacze traw ujęci w kadrze policyjnego drona

Redakcja

27 lipca, 2022

Policyjny dron pomógł w zatrzymaniu czterech nastolatków, którzy którzy doprowadzili do pożaru traw i uciekli. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji policjantów pożar został ugaszony, a chłopcy mają ładny film ze swoich wybryków, które skończą się w sądzie rodzinnym.

Bezzałogowy Statek Powietrzny Policji jest na wyposażeniu kłobuckiej komendy od dwóch lat i pozwolił już namierzyć wielu sprawców, między innymi wykroczeń drogowych. Tym razem pozwolił jednak na szybkie ugaszenie pożaru i ujęcie sprawców. Policyjni operatorzy drona podczas wspólnego patrolu zauważyli dym wśród suchych traw, w pobliżu których znajdowały się uprawy zboża. Podlecieli bliżej i zobaczyli czterech chłopców podkładających ogień. Dzięki szybkiej akcji chłopców udało się złapać a ogień ugasić zanim zdążył się rozprzestrzenić. 

Zaskoczeni nastolatkowie przyznali się do podłożenia ognia. Tłumaczyli, że chcieli tylko rozpalić ognisko. Kiedy zobaczyli dron, wystraszyli się, że ktoś ich obserwuje i spanikowani odjechali. Niestety nie przewidzieli, że susza i wiatr doprowadzą do szybkiego rozprzestrzenienia się ognia. Sprawą nieodpowiedzialnych nastolatków zajmie się teraz sąd rodzinny.

powiązane artykuły:

47 718634
Lokalne 30 lipca, 2022

Kierowca BMW miał zdecydowanie za ciężką nogę. Na drodze krajowej 43 w gminie Krzepice, policjanci z

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3