Poczta Polska rozpoczyna sprzedaż maseczek ochronnych

Mid 20401257

Redakcja

14 kwietnia, 2020

Poczta Polska wprowadza do sprzedaży maseczki ochronne - poinformowała we wtorek spółka. Maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych w całym kraju najpóźniej 20 kwietnia br. Poczta planuje także wprowadzenie do swojej oferty żeli do dezynfekcji rąk.

Jak podano w komunikacie, Poczta Polska wprowadza do sprzedaży wyprodukowane w Polsce maseczki ochronne wielokrotnego użytku w cenie 9,99 zł za sztukę. Dodano, że produkt będzie można także kupić w sklepie internetowym w paczkach po 5 sztuk, cena za komplet wynosi 49,95 zł.

"Pierwsze partie maseczek są już dostępne w placówkach w woj. mazowieckim i łódzkim. Kolejne dostawy sukcesywnie będą realizowane w tym tygodniu. Maseczki będą dostępne w placówkach pocztowych na terenie całego kraju najpóźniej 20 kwietnia br." - czytamy.

Spółka podała, że maseczki polskiego producenta Prakt Practical Equipment są wykonane ze specjalistycznej tkaniny Medico zapewniającej izolację przed czynnikami zewnętrznymi. Parametry tkaniny umożliwiają jej wielokrotne pranie w temperaturze do 95 st. C (w celu dezynfekcji). Jak zaznaczono, tkanina jest wytrzymała na rozdzieranie i tarcie, ma niską kurczliwość i jest łatwa w konserwacji, można ją wybielać i prasować. Tkanina spełnia wymogi leasingu ze względu na wytrzymałość mechaniczną po 50 cyklach prania i suszenia bębnowego w temperaturze 95 st. Celsjusza - wskazano.

Poczta poinformowała też, że planuje wprowadzenie w kwietniu do sprzedaży w placówkach pocztowych żeli do dezynfekcji rąk. (PAP)

Foto: PAP

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.9µg/m3 PM2.5: 25.5µg/m3