„Pluszaki ratują zwierzaki” - akcja bielskiej fundacji Arka

Content akcja pluszaki 5 m

Redakcja

21 czerwca 2020

Bielska fundacja ekologiczna Arka zbierała ofiarowane im przez bielszczan zabawki, szczególnie pluszowe maskotki, i w ten weekend sprzedaje je za symboliczną kwotę na kiermaszu.

„Wielu osobom ciężko jest pomyśleć o sympatycznych pluszakach jak o odpadach. Niestety, po okresie, w którym cieszą nasze dzieci, tak to się dzieje. Zabawki stają się odpadami, które bardzo trudno zagospodarować. Stąd nasz pomysł na akcję, w której dajemy im drugie życie. Prowadzimy w ten sposób edukację, ale przede wszystkim ratujemy prawdziwe zwierzęta i pomagamy lokalnym organizacjom” – powiedział prezes Arki Wojciech Owczarz.

Jak dodał, akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” to doskonały pomysł, jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć coś, z czego wszyscy są zadowoleni. „Zarówno osoby oddające pluszaki i zabawki, jak i nabywający je po bardzo okazyjnych cenach, a także organizacje ratujące zwierzęta, odnoszą z tej akcji wymierne efekty” – powiedział Owczarz.

Kiermasz w sobotę odbywa się w bielskiej galerii handlowej Sfera.

Czytaj także: Ekolodzy i bielszczanie zbierają makulaturę, by ratować konie

Prezes Arki przypomniał, że fundacja zorganizowała dotychczas pięć zbiórek zabawek. „Uzbieraliśmy 25,8 tys. zł. Pieniądze trafiły do organizacji na co dzień ratujących zwierzęta w okolicach Bielska-Białej. Wsparcie otrzymały: ośrodek rehabilitacji dzikich zwierząt Mysikrólik, stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna, Fundacja Psia Ekipa, a także Fundacja Przystań Ocalenie, która prowadzi schronisko dla zwierząt pod Pszczyną” – powiedział.

Aktywista dodał, że propozycja podarowania pluszakom „drugiego życia” to pomysł, który wpisuje się w realizowany przez fundację program edukacyjny, w którym zachęca do nowoczesnego i odpowiedzialnego podejścia do odpadów.

Fundacja Arka zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko. Organizuje m.in. akcję zbierania książek, które następnie są sprzedawane, a dochód z nich przeznaczony zostaje na zakup biletów do kin i teatrów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. (PAP)

Foto: fundacjaarka.pl

powiązane artykuły:

Na pomoc Psiej Ekipie Juz w lutym kolejny final akcji Zabawki ratuja zwierzaki
#EkoSilesia 11 lutego 2022

Powraca akcja Zabawki ratują zwierzaki organizowana Przez Fundację Ekologiczną Arka i Galerię Sfera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.5µg/m3