Do Bielska-Białej powraca akcja "Zabawki ratują zwierzaki"

Na pomoc Psiej Ekipie Juz w lutym kolejny final akcji Zabawki ratuja zwierzaki

Redakcja

11 lutego, 2022

Powraca akcja Zabawki ratują zwierzaki organizowana Przez Fundację Ekologiczną Arka i Galerię Sfera w Bielsku-Białej. Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się 19 lutego. Niepotrzebne zabawki do punktu informacyjnego galerii można przynosić już teraz. Dochód z kiermaszu, na który trafią zostanie przeznaczony na zwierzęta z Fundacji Psia Ekipa – Razem dla zwierząt.

Pies jest jedyną istotą na świecie, która bardziej kocha Ciebie, niż samego siebie – ten cytat z XIX wieku autorstwa amerykańskiego pisarza Josha Billingsa jest doskonałym zaproszeniem do pierwszej w tym roku edycji akcji Zabawki ratują zwierzaki, która cieszy się niesłabnącą popularnością.

Tym razem cały zebrany dochód zasili konto fundacji Psia Ekipa, która od 2017 roku pomaga miejscowym bezbronnym zwierzętom znaleźć lepszą przyszłość. Do zadań fundacji należą między innymi interwencje w miejscach, gdzie dzieje się zwierzętom krzywda, zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeciwdziałania bezdomności, poszukiwania stałych domów czy utrzymywanie kontaktu z rodzinami adopcyjnymi.

W jaki sposób pomóc?

Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Niepotrzebne zabawki - gry planszowe, puzzle, klocki, lalki należy przynieść do punktu informacyjnego Galerii Sfera w godzinach 9.00-21.00. Następnie po dezynfekcji trafią one opatrzone atrakcyjnymi cenami na kiermasz, który odbędzie się 19 lutego w foyer Galerii Sfera II. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na wsparcie fundacji.

W tej akcji wszyscy są zwycięzcami. W naszych domach zapanuje większy porządek, zabawki zyskają drugie życie, a Psia Ekipa zyska niezbędne wsparcie, które pomoże w bieżącej działalności fundacji. Wspólnie możemy zdziałać naprawdę wiele i pomóc zwierzętom znaleźć nowy lepszy dom ”

mówi pomysłodawca wydarzenia, prezes Arki Wojciech Owczarz.

O tym, że mieszkańcy Podbeskidzia mają wielkie serca, świadczą ubiegłoroczne finały akcji Zabawki ratują zwierzaki, w których zebrano ponad 16 tysięcy złotych.

Cieszymy się, że w nowym roku w ramach naszej współpracy z fundacją Arka możemy kontynuować szerzenie idei upcyklingu wśród dzieci i młodzieży oraz pomóc organizacjom z naszego regionu”

mówi marketing manager galerii Sfera Dagmara Gąsiorek.

Zebrane w zeszłym roku środki finansowe z akcji zostały przeznaczone na leczenie 11 zwierząt i wspomogły także m.in. Fundację Mysikrólik - prowadzącą ośrodek rehabilitacji dla dzikich zwierząt, Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna - pomagające skrzywdzonym i bezdomnym kotom z Bielska-Białej i okolic, Grupę DOMDLAPSA, czyli wolontariuszy działających przy bielskim schronisku, oraz Fundację Przystań Ocalenie - prowadzącą przytulisko dla koni w Ćwiklicach niedaleko Pszczyny.

 

Źródło: UM Bielsko-Biała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 10.4µg/m3