Ekolodzy i bielszczanie zbierają makulaturę, by ratować konie

BANER

Redakcja

12 czerwca 2020

Ekolodzy z Klubu Gaja zainaugurują w poniedziałek zbiórkę makulatury w Bielsku-Białej. Przychód zostanie przeznaczony na ratowanie i leczenie koni, które znajdują się pod opieką tego stowarzyszenia. W ub.r. zebrano w ten sposób blisko 23 tony.

Klub Gaja uratował dotychczas ok. 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować.

Zdaniem prezesa stowarzyszenia Jacka Bożka, akcja na rzecz ratowania koni w Bielsku-Białej stała się już tradycją. „Cieszymy się, że mieszkańcy Podbeskidzia przyzwyczaili się do niej, o czym świadczą liczne maile i telefony z zapytaniami o termin kolejnej zbiórki makulatury. Chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom, a zarazem mądre wykorzystanie surowców, spotyka się od lat z zainteresowaniem. Potwierdza to spostrzeżenie, że jeśli umożliwia się obywatelom działanie na rzecz dobra wspólnego, to z niego korzystają” - powiedział.

Klub Gaja przeznacza pieniądze z akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” na koszty m.in. utrzymania koni, leczenia i terapii, opieki weterynaryjnej, kowalskiej i dentystycznej.

Czytaj także: Bielski Teatr Banialuka wraca na scenę spektaklem „Robinson” [WIDEO]

Akcja będzie realizowana do 29 czerwca. Kontener na makulaturę ustawiony zostanie przez centrum handlowym Auchan.

„Niestety, z roku na rok, cena makulatury w skupie spada. Wartość finansowa zbiórki staje się symboliczna, ale społeczna jest ogromna” – podkreślił Jacek Bożek. Zaznaczył zarazem, że 1 t makulatury chroni przed wycięciem średnio 17 drzew.

Klub Gaja powstał na przełomie lat 80. i 90. Zrzesza kilkuset członków, którzy angażują się między innymi w obronę praw zwierząt. Realizują też programy i kampanie, które pogłębiają zrozumienie pozycji człowieka w ekosystemie. (PAP)

Horses 1414889 1920

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3