Planszówki jako hobby – gdzie szukać osób do gry?

Gdzieszukacosobdogrywplanszowki

Redakcja

30 stycznia, 2023

Gry planszówkowe już od dłuższego czasu przestają być utożsamiane z czymś przestarzałym. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że rozgrywki to świetny sposób na spędzanie czasu z innymi pasjonatami. Spotkania ze znajomymi mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. W czasach kiedy technologia i życie online pochłaniają sporą część naszego wolnego czasu, tym bardziej warto skupić się na rozwijaniu pasji, które budują wartościowe relacje z innymi. Jeśli Twoje hobby polega na graniu w planszówki, ale w gronie znajomych brakuje Ci zapalonych pasjonatów, mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Sprawdź, gdzie szukać osób do wspólnych rozgrywek!

Wspólne hobby jako sposób na znajdowanie znajomych

Posiadanie pasji to doskonały sposób na rozwój własnych zainteresowań, które niekoniecznie muszą być związane z karierą. Uprawianie hobby pozwala się zrelaksować po całym dniu w pracy lub w szkole. Dodatkowo konkretne zajawki umożliwiają nawiązywanie relacji z innymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Dzięki temu nie tylko jesteśmy w stanie się rozwijać, ale również poszerzać grono znajomych, co z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Gry planszówkowe stały się na tyle popularną formą spędzania czasu, że w każdym większym mieście pojawiają się nawet tematyczne puby, w których można zorganizować rozgrywki. W takich miejscach dostępne są całe kolekcje gier, dlatego nie musisz nawet posiadać własnych egzemplarzy. Co jednak zrobić, gdy w gronie Twoich znajomych brakuje zapalonych planszówkowiczów?

Gdzie szukać osób do gry w planszówki?

Wiele osób w pierwszej kolejności wyszukuje grupy związane z planszówkami na znanych portalach społecznościowych. Jest to miejsce, w którym posty mogą umieszczać wszyscy z członków, a ich tematyka powinna nawiązywać do gier planszowych. W takich grupach ludzie często szukają poleceń nowych tytułów do grania lub starają się znaleźć ekipę pasjonatów, z którą mogliby umówić się na wieczór wciągających rozgrywek.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są również dedykowane aplikacje, np. Joitin. To szybki sposób na poszerzenie swojej grupy znajomych. Instalując apkę do szukania innych pasjonatów, w pierwszej kolejności będziesz poproszony o wybranie interesującej Cię kategorii. Dzięki temu wybierzesz grupę, która najbardziej Cię interesuje, czyli gry planszowe. W aplikacji znajdziesz również mapę Twojej okolicy, gdzie regularnie pojawiają się tematyczne wydarzenia. Uczestnictwo w nich to również doskonały sposób na poznanie nowych osób.

Zainstaluj aplikację JOITIN i przekonaj się sam o wszystkich jej funkcjonalnościach. Znajdziesz ją zarówno w Google Play, jak i App Store!

Jakie gry na spotkanie ze znajomymi wybrać?

Kiedy już znajdziesz innych pasjonatów, prawdziwym wyzwaniem jest wybór gier na spotkanie ze znajomymi. Każda z planszówek ma swoje rodzaje. Zdecydowanie największą grupą tematyczną są gry strategiczne. Na początek przygody z tym gatunkiem dobrym wyborem będzie Ethnos, czyli propozycja od znanego twórcy gier Rebel. Zasady nie są bardzo skomplikowane, a sama rozgrywka trwa maksymalnie godzinę, więc będzie to doskonały wybór na pierwsze spotkanie z nowymi znajomymi.

Jeśli jednak gry strategiczne Cię nie fascynują, warto rozważyć ciekawą propozycję z gatunku gier śledczych, czyli Niepożądani goście od Nasza Księgarnia. Styl tej pozycji przypomina kryminały Agathy Christie, a celem rozgrywki jest ustalenie, kto jest zabójcą i jaki był jego motyw! Ta gra z pewnością zaciekawi niejednego gracza i będzie podstawą do ciekawej i wciągającej dyskusji.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.7µg/m3 PM2.5: 7.2µg/m3