50 latek z Żor stracił prawo jazdy. Ze złości chciał podpalić budkę z jedzeniem na wynos

zatrzymanie podpalacza z Żor

Redakcja

30 stycznia 2023

50-letni mieszkaniec Żor próbował podpalić budkę z jedzeniem na wynos. Wszystko przez to, że chwilę wcześniej, za jazdę pod wpływem alkoholu, zostało mu zabrane prawo jazdy. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Żorach otrzymał zgłoszenie o próbie podpalenia budki oferującej jedzenie na wynos przy ulicy Stodolnej. Gdy mundurowi pojechali na miejsce, kryminalni w tym samym czasie zajęli się poszukiwaniem sprawcy. 

-Okazało się, że w rejonie tej właśnie budki został wcześniej zatrzymany przez policjantów za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu pewien 50-latek. Za to zatrzymane zostało mu prawo jazdy. Policjanci ustalili, że wzburzony tym faktem mężczyzna, nalał do butelki benzynę i podpalił ją przy budce. Kiedy zobaczył efekt swoich działań, szybko uciekł. W wyniku zdarzenia budka została okopcona. Na szczęście żadnej z osób znajdujących się w środku i w pobliżu nic się nie stało - podała KMP w Żorach. 

50-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Odpowie teraz za narażenie osób na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Prokurator zdecydował się na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

powiązane artykuły:

mieszkaniec jastrzębia podpalił samochód sąsiada
Wiadomości 22 grudnia 2022

Nieporozumienie sąsiedzkie stało się prawdopodobnie przyczyną aktu wandalizmu, jakiego dopuścił s

51 703624
Lokalne 27 kwietnia 2022

Mysłowiccy policjanci zatrzymali 61- latka, który podejrzany jest o serię podpaleń na terenie Mysłow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3