Pilnie potrzebna pasza dla schorowanych koni. Klub Gaja uruchomił zbiórkę pieniędzy

Klub gaja

Redakcja

13 marca 2024

Klub Gaja ponownie musi zakupić paletę paszy dla koni, którymi się opiekuje, i zwraca się z prośbą o wsparcie oraz pomoc finansową. W tym celu jak zawsze ogłasza zbiórkę.

Końscy podopieczni Klubu Gaja są schorowani. Cierpią między innymi na końską astmę, wrzody żołądka czy są po przebytym ochwacie. Takie schorzenia wymagają specjalistycznego podejścia i klinicznego oraz zbilansowanego żywienia. W związku z tym konie karmione są odpowiednimi paszami dostosowanymi do ich indywidualnych potrzeb. Klubowi bardzo zależy na jak najlepszym utrzymaniu czworonożnych podopiecznych, dlatego stara się podawać im jak najlepiej przygotowane posiłki. To jest najważniejsze w utrzymaniu ich w zdrowiu i dobrym samopoczuciu.

Zapasy specjalistycznych pasz właśnie się kończą. Dlatego Klub Gaja prosi o pomoc w zakupie nowej palety pyszności dla swoich podopiecznych. Fundacja uratowała przed śmiercią 60 końskich istnień, niektórych już nie ma, ale o te, które nadal są, Gaja dba jak może.

Klub to organizacja pożytku publicznego. Może działać tylko dzięki darczyńcom. Doprowadził do uchwalenia w Polsce Ustawy o ochronie zwierząt (1997 r.), której zapis potwierdza, że zwierzę nie jest rzeczą. Dla upamiętnienia tego faktu ustanowił Dzień Praw Zwierząt (22 maja). Był pierwszą organizacją w Polsce, która rozpoczęła kampanię związaną z transportem żywych zwierząt, głównie koni. Dzięki ogólnopolskiej kampanii Zwierzę nie jest rzeczą, która rozpoczęła się przed 1999 rokiem, poprawiły się warunki transportu, a liczba wywożonych zwierząt spadła. Problem stał się tematem publicznych debat i teraz wiele organizacji nim się zajmuje.

Link do zbiórki: https://www.ratujemyzwierzaki.pl/paleta-paszy-dla-koni

powiązane artykuły:

Content 94ccf637 5148 4935 b2ed e037fb09680a
Lokalne 26 kwietnia 2022

O pomoc w zebraniu pieniędzy na ogrodzenie pastwisk oraz duży namiot gospodarczy służący do przechow

Fot3
#EkoSilesia 12 lipca 2020

Ekolodzy z Klubu Gaja chcą zaprzestania dramatycznego w skutkach dla przyrody i obywateli gospodarow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3