Pijany traktorzysta wjechał w płot

50 703076 g

Redakcja

26 kwietnia 2022

Policjanci mikołowskiej drogówki zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który poruszając się ciągnikiem rolniczym, wjechał w ogrodzenie posesji. Mieszkaniec Orzesza był tak pijany, że nie potrafił samodzielnie ustać na nogach. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Policjanci drogówki Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zostali wezwani do Ornontowic na ulicę Krzywą, gdzie traktorzysta wjechał w ogrodzenie posesji. Na miejscu zastali zgłaszającego, który poinformował ich o przebiegu zdarzenia.

Okazało się, że chwilę wcześniej mężczyzna usłyszał ogromny huk, a gdy wybiegł z domu, zauważył uszkodzony płot. Natychmiast podbiegł do kierowcy ciągnika, wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Mundurowi dokonali badania stanu trzeźwości 33-letniego kierowcy. Wynik był spory - ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak informuje policja, mieszkaniec Orzesza był tak pijany, że nie potrafił samodzielnie ustać na nogach, a bełkotliwa mowa uniemożliwiała nawiązanie z nim logicznego kontaktu.

Ponadto kontrola wykazała, że 33-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a ciągnik nie ma aktualnych badań technicznych, więc nie jest dopuszczony do ruchu. Traktor nie miał też ubezpieczenia OC.

Mieszkańcowi Orzesza grożą surowe konsekwencje karne i finansowe. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źrodło: KPP w Mikołowie

50 703081 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3