Pijany kierowca zatrzymany dwa razy w ciągu dwóch godzin

Alkomat

Redakcja

8 maja 2024

Policjanci z Kłobucka zatrzymali do kontroli dostawczego forda, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 63-letni kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Zaledwie 2 godziny później, podczas patrolu ulicy Częstochowskiej w Miedźnie, mundurowi zauważyli tego samego forda, za którego kierownicą siedział ten sam kierujący.

Wczoraj, 7 maja około godziny 8.00 policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, podczas patrolu ulicy Brzeźnickiej w Łobodnie zauważyli dostawczego forda, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może być nietrzeźwy. Mundurowi zatrzymali ten samochód do kontroli drogowej. 

W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że 63-letni kierowca, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, miał w organizmie ponad promil alkoholu - relacjnuje policja. 

Niespełna 2 godziny później, ten sam patrol Policji zauważył dokładnie tego samego forda na stacji benzynowej przy ulicy Częstochowskiej w Miedźnie. 

Za kierownicą siedział, ten sam kierujący. Mężczyzna ponownie został poddany badaniu stanu trzeźwości, ponownie miał w organizmie ponad promil - podała KPP w Kłobucku. 

Aktualnie sprawą nietrzeźwego kierowcy zajmują się kryminalni z Kłobucka. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 63-latka zdecyduje prokurator i sąd.


powiązane artykuły:

Statystyki policji
Wiadomości 7 maja 2024

W naszym województwie doszło do 31 wypadków drogowych, w których 39 osób zostało rannych

Pijany kierowca
Lokalne 25 kwietnia 2024

58-latek kierował samochodem mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Podczas kontroli oka

Kolizja racibórz
Lokalne 2 maja 2024

Raciborscy policjanci dzięki zgłoszeniu od świadka, zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Zatrzymanie pijanego kierowcy
Lokalne 25 marca 2024

Wybił szybę i włamał się do pojazdu popularnej wypożyczalni, a następnie z nadmierną pręd

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3