Panattoni wybuduje w Bytomiu trzy hale przemysłowe

Images Zrzut ekranu 2023 07 3 o 081336

Redakcja

3 lipca, 2023

Przy ulicy Węglowej powstanie Panattoni Park Bytom. Najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie wybuduje trzy ogromne hale przemysłowe o łącznej powierzchni 131 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja zapewni nowe miejsca pracy.

Firma zakupiła 26,26 ha gruntu i ruszy ze swoją pierwszą realizacją w Bytomiu, która obejmie trzy hale przemysłowe. Lokalizacja pozwoli na sprawne dotarcie do kluczowych ośrodków w kraju oraz w regionie Europy Środkowej.

Inwestycja, która docelowo osiągnie powierzchnię 131 000 m kw., zapewni najemcom doskonałą lokalizację w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Przez Bytom przebiega pięć dróg krajowych, autostrada A1 i dwie drogi wojewódzkie - między innymi główne szlaki komunikacyjne łączące Kraków z Wrocławiem i Czechy z polskim wybrzeżem.

Tworząc Panattoni Park Bytom deweloper dostarczy platformę biznesową wspierającą rozwój wielu branż. Nowoczesne obiekty sprawdzą się doskonale zarówno w procesach logistycznych, magazynowych, jak i produkcyjnych, dodatkowo oferując przestrzenie socjalno-biurowe i infrastrukturę towarzyszącą, dostosowaną do działalności przyszłych najemców.

- Bytom jest atrakcyjnym miejscem do lokowania biznesu. Położenie w samym sercu Metropolii, doskonała komunikacja, potencjał ludzki to atuty, które sprawiają, że tylko w ciągu ostatnich trzech lat nowi inwestorzy zdecydowali się na zakup działek nie tylko przy ul. Węglowej, ale też Hakuby, Strzelców Bytomskich, Celnej i Siemianowickiej - mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.
- W naszej strefie ekonomicznej inwestorów znalazły już niemal wszystkie działki. Cieszymy się, że dobry klimat dla inwestycji w Bytomiu przyciąga tak renomowane firmy jak Panattoni. Dokładamy wszelkich starań, żeby procesy inwestycyjne toczyły się sprawnie, ale też w zgodzie ze zrównoważonym podejściem do otoczenia i środowiska - dodaje Michał Bieda.

Inwestycja spełni najwyższe standardy z zakresu zrównoważonego budownictwa i uzyska certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Deweloper zastosuje rozwiązania ograniczające emisję CO2 czy zużycie energii i wody, a także zapewni podwyższoną izolacyjność ścian i dachów. Zaimplementuje też system inteligentnego oświetlenia i urządzenia HVAC. Ponadto pracownicy obiektów skorzystają m.in. ze stref zieleni przed biurami, infrastruktury dla rowerzystów, miejsc do ładowania samochodów elektrycznych i bardzo dobrego dostępu do komunikacji miejskiej.

Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie oraz w Indiach. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Węgrzech, we Włoszech, Francji Austrii, i Szwecji oraz Danii. W 2022 firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Indiach. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni blisko 20,3 miliona m kw. W 2022 firma otworzyła swoje pierwsze biuro w Indiach. W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M.

powiązane artykuły:

Teren iwestycyjny
Lokalne 2 lipca, 2023

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pojawi się kolejna firma z regionu. To bytomska AND

D4 N 8833 kopia
Lokalne 15 lipca, 2022

Firma KoRo RIW Sp. z o.o. specjalizująca się w produkcji urządzeń mechanicznych i konstrukcji stalow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.3µg/m3