Otwarcie ostatniego odcinka obwodnicy zachodniej Gliwic

Obwodnica gliwic

Redakcja

11 marca 2024

Ostatnia część obwodnicy zachodniej, prowadząca od ul. Daszyńskiego do ul. Sowińskiego, zostanie otwarta 16 marca. Warto przyjść tego dnia na nową obwodnicę, bo szykuje się sporo atrakcji. 

Od godz. 10.00 Miasto zaprasza na obwodnicę od strony ul. Sowińskiego, gdzie do godz. 13.00 na gliwiczan czekać będą atrakcje kojarzone z wiosną, ale także z miejskimi drogami. Zaplanowano m.in. ciekawe zajęcia dla najmłodszych. Nie zabraknie propozycji dla miłośników sportów i rekreacji – będzie bieg i marsz nordic walking, przejazd na rowerach, rolkach i hulajnogach, a skoro wiosna tuż-tuż, mile widziane są wiosenne przebrania. Będzie także pokaz zabytkowych samochodów.

Oficjalne otwarcie nowej części obwodnicy z udziałem mieszkańców i władz miasta przewidziano na godz. 13.00 (od ul. Daszyńskiego). Po godz. 16.00 droga ma zostać udostępniona kierowcom.

W programie:

10.00 – 13.00 Warsztaty tworzenia wiosennych ozdób, symulatory jazdy samochodem i motocyklem, tor samochodowy, symulator zderzeń i dachowania, rowerowy tor przeszkód, prezentacja zabytkowych samochodów.

11.00 Godzinny bieg i marsz nordic walking na pętli o długości 2,5 km (Sowińskiego–Daszyńskiego–Sowińskiego) pod hasłem „Gliwice na DRODZE do wiosny” – każdy będzie mógł sprawdzić, jaki dystans pokona w wyznaczonym czasie. Dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal oraz upominek. 

12.30 Przejazd zabytkowych samochodów (Sowińskiego–Daszyńskiego–Sowińskiego).

12.50 Wspólny ekoprzejazd obwodnicą na rowerach, rolkach i hulajnogach (od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego). Dla uczestników przewidziano drobne upominki (do odbioru po zakończeniu oficjalnego otwarcia, w namiocie organizatorów, od strony ul. Daszyńskiego).

13.00 Oficjalne otwarcie z udziałem władz miasta (od ul. Daszyńskiego).

Nowa, blisko dwukilometrowa trasa jest ważnym elementem dobrze przemyślanej modernizacji układu drogowego miasta, który sukcesywnie zmieniany jest z promienistego na bardziej efektywny – obwodnicowy. Przejmie ruch samochodowy z Drogi Krajowej nr 78, ułatwi kierowcom przemieszczanie się po mieście, ale bezpieczną trasę zyskają także rowerzyści. Z jednej strony połączy się z odcinkiem obwodnicy wiodącym do ul. Rybnickiej, a z drugiej z ul. Okulickiego prowadzącą do alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

powiązane artykuły:

Transgourmet gliwice
Lokalne 5 marca 2024

Prawie 20 tys. m² powierzchni, 14 tys. miejsc postojowych, 4 strefy magazynowe o różnych

Toszecka w gliwicach
Lokalne 4 marca 2024

W Gliwicach trwają prace przy budowie trasy rowerowej biegnącej do ośrodka wypoczynkowego

Konsekwencje zakupu samochodu bez oc
Lifestyle 4 marca 2024

Zakup samochodu to ważna decyzja, która wiąże się z wieloma aspektami, w tym z ubezpiecze

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.2µg/m3 PM2.5: 12.2µg/m3