200 nowych miejsc pracy w Gliwicach. Na terenie pokopalnianym powstało centrum logistyczno-magazynowe

Transgourmet gliwice

Redakcja

5 marca 2024

Prawie 20 tys. m² powierzchni, 14 tys. miejsc postojowych, 4 strefy magazynowe o różnych temperaturach oraz 58 ramp przeładunkowych – tak prezentuje się nowe Centrum Logistyczno-Magazynowe Transgourmet Foodservice. Powstało na zrewitalizowanym terenie pokopalnianym przy ul. Sikorskiego 122c w Sośnicy, zapewniając 200 nowych miejsc pracy. 

W oficjalnym otwarciu magazynu, uczestniczył prezydent Gliwic Adam Neumann wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Śpiewokiem.

– Dzięki tej inwestycji kolejny obszar Gliwic został zrewitalizowany. Cieszy mnie, że kilkanaście hektarów gruntu, gdzie wiele lat temu zakończyła działalność na tzw. polu Wschód KWK Sośnica, zostało zagospodarowanych. Utworzenie w tym miejscu jednego z największych centrów logistyczno-magazynowych w Polsce stało się możliwa dzięki bardzo dobremu układowi drogowemu, który zapewnia miasto Gliwice. Zlokalizowane w pobliżu skrzyżowanie autostrad A1 i A4 oraz węzeł DTŚ gwarantują, że działaność położonego z dala od osiedli mieszkaniowych Centrum nie będzie uciążliwa dla mieszkańców – mówił prezydent Gliwic Adam Neumann.

Gliwicki magazyn został podzielony na 4 strefy o różnych temperaturach: -22˚C, 0-2˚C, 2-6˚C oraz >16 ˚C. Jak informuje firma Transgourmet Polska Sp. z o. o. – obiekt zaprojektowano w taki sposób, aby możliwe było m.in. wykorzystanie procesu odzysku ciepła z urządzeń chłodniczych, co pozwoli ograniczyć oddziaływanie magazynu na środowisko naturalne.

Centrum będzie zaopatrywało w produkty przede wszystkim lokale gastronomiczne i punkty zbiorowego żywienia na terenie województwa śląskiego, małopolskiego i dolnośląskiego, jednak swoim zasięgiem obejmie całą południową Polskę, w tym regiony z całoroczną ofertą turystyczną, takie jak Tatry, Sudety czy Beskid Śląski. Pierwsze dostawy z magazynu w Gliwicach wyruszyły do klientów pod koniec stycznia bieżącego roku.

powiązane artykuły:

Zlotowki
Lokalne 3 marca 2024

Taki dzień zdarza się raz na 4 lata, czyli 29 luty. I ten wyjątkowy dzień w roku przyniósł olbrzy

Nowe domy w pyskowicach
Lifestyle 28 lutego 2024

W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, gdy pragnienie ustatkowania się nie daje

Obwodnica gliwice
Lokalne 22 lutego 2024

Prace przy budowie ostatniej części obwodnicy zachodniej, prowadzącej od ul. Daszyńskiego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.9µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3