Oszuści podszywają się pod ZUS. Nie klikaj w podejrzane linki!

Falszywe smsy z zus

Redakcja

23 maja, 2023

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS rozsyłanymi przez oszustów. Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia.

- Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. Nie należy klikać w podejrzane linki zarówno mailowe, jak i w wiadomościach SMS ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia. Wiadomości SMS o odebraniu nieodebranego świadczenia ZUS, z prośbą o jak najszybsze jego otrzymanie i konieczności przejścia do linku, nie są wysyłane przez ZUS - informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

ZUS nie wysyła do nikogo wiadomości z linkami w sprawie świadczeń, w które należy wejść, nie zwraca się też do klientów o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji.

- Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości SMS o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji zawierających linki – dodaje rzeczniczka.

powiązane artykuły:

Iphone g5a3c03c1f 1920
Wiadomości 12 grudnia, 2022

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Okręgowego w Gliwicach akt oskarżenia wobec 1

Rewdws
Wiadomości 7 kwietnia, 2022

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega podatników przed fałszywymi SMS-ami dotyczącymi nadpłaty lub

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.6µg/m3 PM2.5: 29.5µg/m3