Tańsze zwiedzanie Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności z biletem Kolei Śląskich

Kolejesl

Redakcja

23 maja, 2023

Z biletem na pociąg Kolei Śląskich można teraz kupić tańszą wejściówkę do Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Placówka znalazła się w gronie kilku instytucji, które jako pierwsze w regionie włączyły się w akcję Kolei Śląskich „Kolej na zniżki". Na liście są też: Opera Śląska, Filharmonia Śląska, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Muzeum Powstań Śląskich oraz Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.


Z biletem na przejazd pociągiem Kolei Śląskich można teraz nabyć bilet na wystawę stałą ŚCWiS z rabatem w wysokości 50%. Każdy, kto posiada bilet Kolei Śląskich, zarówno jednorazowy, jak i okresowy, może skorzystać z tej zniżki nie tylko w okresie ważności biletu, ale także do 3 dni roboczych od daty jej zakończenia. Umowa między przewoźnikiem a ŚCWiS przewiduje, że wspólna akcja potrwa do końca 2023 roku.

Warto pamiętać, że zniżka nie obejmuje usługi oprowadzania po wystawie przez przewodników lub świadków historii, a także wydarzeń specjalnych, zajęć edukacyjnych, koncertów i innych usług oferowanych przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

– Pasażerowie podróżujący Kolejami Śląskimi to w zdecydowanej większości mieszkańcy śląskich i zagłębiowskich miast, zainteresowani historią tego regionu, oswojeni z widokiem kopalnianych szybów. Włączając się w akcję „Kolej na zniżki" chcemy ich zachęcić do lepszego poznania i zrozumienia tragedii, która rozegrała się w cieniu szybów kopalni „Wujek" w mrocznych czasach stanu wojennego. Chcemy ułatwić podjęcie decyzji o wizycie na wystawie w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności. Tym bardziej, że z przystanku kolejowego Katowice-Brynów jest do nas całkiem blisko, raptem 800 m, czyli na piechotę niespełna 10 minut – mówi dyrektor ŚCWiS, Robert Ciupa.

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności to instytucja kultury współprowadzona przez Województwo Śląskie i Miasto Katowice. To właśnie w jego gmachu można poznać historię jednego z ważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Katowic, Śląska i Polski. Nowoczesna, multimedialna wystawa opowiada o oporze społeczeństwa wobec komunizmu w Polsce po II wojnie światowej, a szczególnie o stanie wojennym i tragicznych wydarzeniach z 16 grudnia 1981 r., kiedy od kul wystrzelonych przez ZOMO zginęło 9 górników kopalni „Wujek". Ekspozycja każdego dnia przyciąga zarówno starszych jak i młodszych, także grupy szkolne, dla których jest to bezcenna lekcja nie tylko historii, ale także postaw obywatelskich.

mat. prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 17.2µg/m3 PM2.5: 12.8µg/m3