Jacek Sasin nie ma wątpliwości. "Rząd chroni Polaków przed nadmiernym wzrostem cen energii"

1505ad3e f3fa 4ebc 866d 91a9c3845df2

Redakcja

23 maja, 2023

Wicepremier Jacek Sasin był gościem podczas konferencji w Polskiej Grupie Energetycznej - poświęconej cenom energii. W czasie swojego przemówienia zapewnił, że rząd Zjednoczonej Prawicy "chroni nas" przed nadmiernymi podwyżkami cen energii. 

- Pokazaliśmy, że jesteśmy skuteczni. Podejmujemy wiele działań zmierzających do tego, by podwyżki cen energii nie były dla Polaków dotkliwe, a z drugiej strony, by zapewnić bezpieczeństwo energetyczne – powiedział Jacek Sasin na konferencji PGE.

Według Ministerstwa Aktywów Państwowych,  pod koniec 2022 r. Polska miała jedne z najniższych cen energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w całej EU. Według danych Eurostatu, roczny wzrost cen energii dla gospodarstw domowych w czerwcu 2022 r. w Polsce wzrósł jedynie o 5%, w tym samym czasie w Estonii aż 129 proc., Holandii ok. 100 proc., Włoch ok. 81 proc. Średnia w UE była bliska 30 proc.

- Rząd PiS zapewnia ochronę energetyczną polskich gospodarstw domowych. Skutecznie chronimy odbiorców energii w czasie największego kryzysu światowego. Celem jest uchronienie od skutków tego kryzysu. Już dawno podjęliśmy decyzje związane z zamrożeniem cen gazu i prądu – powiedział wicepremier Jacek Sasin i dodał - Ochrona, jaką zapewnia rząd wraz z państwowymi spółkami energetycznymi, jest skierowana do polskich rodzin by minimalizować skutki największego w historii kryzysu energetycznego.

W 2023 roku PGE Polska Grupa Energetyczna przekaże ok.10 mld zł na rozwiązania osłonowe dla Polaków.

fot. Ministerstwo Aktywów Państwowych

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3