Okradł sklep w Mikołowie. W kradzieży pomagały mu dzieci

50 727444

Redakcja

3 października, 2022

Policjanci mikołowskiej patrolówki zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który miał zamiar opuścić sklep z łupem wartym ponad tysiąc złotych. Zabierany z regałów asortyment chował do swoich kieszeni i saszetki, a w procederze pomagały mu jego pociechy.

W piątek 30 września po godzinie 18.00 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z miejscowego dyskontu o ujęciu przez pracowników ochrony mężczyzny, który przyszedł do sklepu ze swoimi dziećmi.

Okazało się, że 48-letni mieszkaniec Katowic przechadzał się między regałami z różnorakim asortymentem, co chwilę chowając towar do swoich kieszeni i saszetki. W kradzieży pomagały mu jego pociechy w wieku 11 i 9 lat”

relcjonuje mikołowska policja. 

Łupem padły między innymi: maszynka elektryczna, żarówka samochodowa, książka, woda toaletowa i wędkarskie kołowrotki. Łączna wartość mienia wyniosła nieco ponad tysiąc złotych. 

Przekazany w ręce Policji 48-latek był już niejednokrotnie notowany za kradzieże. Został przewieziony do komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzuty.

Tym razem jednak sprawa będzie miała swój finał nie tylko przed sądem karnym, ale również przed sądem rodzinnym. Zachowanie mężczyzny nosi bowiem znamiona nie tylko przestępstwa kradzieży, ale i demoralizacji małoletnich. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Mikołowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.0µg/m3 PM2.5: 20.2µg/m3