Oferował szybkie pożyczki. Oszukał blisko 100 osób

Oszustwo pożyczki

Redakcja

22 czerwca, 2023

Mieszkaniec Orzesza przez blisko 3 lata oszukiwał ludzi oferując im szybkie pożyczki. Akt oskarżenia przeciwko 28-latkowi obejmuje blisko setkę pokrzywdzonych, którzy chcąc otrzymać pieniądze, najpierw musieli wykonać drobny przelew wpisując w jego tytule "dokument 18".

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy zakończyli dochodzenie w sprawie blisko setki oszustw, jakich miał się dopuścić 28-letni mieszkaniec Orzesza. 

Materiał dowodowy z aż 9 tomów akt wskazuje, że mężczyzna od jesieni 2019 roku do grudnia 2022 roku wyłudzał drobne sumy od osób z całej Polski. Założył liczne konta bankowe i zamieszczał w sieci ogłoszenia o udzielanych pożyczkach. Potencjalny klient musiał jednak najpierw wpłacić kwotę np. 40 złotych, aby w ogóle można było rozmawiać o pożyczce - relacjinuje policja.

Sprawa wyszła na jaw, kiedy jedna z pokrzywdzonych osób zorientowała się, że może mieć do czynienia z nielegalnym procederem i skontaktowała się z bankiem, by ten zablokował wykonany przez nią przelew. 

Pierwsze zarzuty w tej sprawie orzeszanin usłyszał już we wrześniu 2022 roku. Wówczas pokrzywdzonych było kikanaście osób. Sprawa miała charakter rozwojowy. Obecnie akt oskarżenia obejmuje 98 osób - podała KPP w Mikołowie. 

28-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Zlotowki
Lokalne 7 kwietnia, 2023

Sąd Rejonowy w Mikołowie nakazał pozwanej zapłacić za pożyczkę oraz umowne odsetki. Kobieta pożyc

Banknotes 4073891 1920
Wiadomości 29 sierpnia, 2021

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z katowickiej komendy wojewódzkiej zakończyli postę

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

15 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.0µg/m3 PM2.5: 8.7µg/m3