Napadł na bank w Częstochowie, bo chciał pomóc Selenie Gomez

Napadnabankselena
Kastelik

Szymon Kastelik

22 czerwca 2023

Czemu ludzie napadają na bank? Najczęściej powodem są pieniądze. Ale można też w taki sposób walczyć z systemem (jak w serialu Dom z Papieru). Jednak jak się okazuje, powody mogą być też... dosyć absurdalne. Dawid G. oskarżony o napad na bank w Częstochowie chciał zdobyć pieniądze, żeby pomóc... Selenie Gomez. 

Do zdarzenia doszło 3 stycznia 2023 roku. Dawid G. przyjechał do Częstochowy. W sklepie kupił kominiarkę i okulary przeciwsłoneczne. Około godz. 14.00 po założeniu kominiarki wszedł do oddziału banku, mieszczącego przy alei NMP w Częstochowie. Tam grożąc pracownikom pistoletem gazowym, zażądał 50 tysięcy złotych. W placówce przebywało wtedy 9 osób. Dawid G. groził również, że ma przy sobie ładunki wybuchowe.

Pracownik przekazał mężczyźnie pieniądze  Dawid G. włożył je do reklamówki. Kiedy chciał wyjść z banku, na miejscu była już policja. - Nakazali Dawidowi G. odrzucenie broni. Z uwagi na niestosowanie się przez oskarżonego do poleceń funkcjonariuszy użyto wobec niego tasera, co umożliwiło zatrzymanie napastnika. Przy sprawcy policjanci nie znaleźli żadnego ładunku wybuchowego - informuje Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. W miejscu zamieszkania podejrzanego znaleziono 100 sztuk amunicji, która należała do jego ojca. Pistolet gazowy, który był własnością jego ojca, jest bronią palną, na posiadanie której wymagane jest pozwolenie.

Napadł na bank, bo chciał pomóc Selenie Gomez

Na tym kończy się powaga całej historii, ponieważ powody napadu były... co najmniej absurdalne. Dawid G. poinformował, że potrzebował pieniędzy, żeby pomóc amerykańskiej celebrytce. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i wyjaśnił, że potrzebował pieniędzy na wyjazd do USA, gdzie chciał pomóc Selenie Gomez. Ponownie przesłuchany w toku śledztwa przyznał się do popełnienia przestępstw i odmówił złożenia dalszych wyjaśnień - dodaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie. Prokurator przedstawił Dawidowi G. zarzut rozboju z użyciem broni palnej i wzięcia zakładników.

 Biegli uznali, że sprawca w chwili popełnienia czynu miał zachowaną zdolność rozumienia jego znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem. Oznacza to, że był poczytalny. 

Akt oskarżenia przeciwko fanowi Seleny Gomez

Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu Dawidowi G. Sprawę w sądzie będzie miał również jego tata, któremu prokurator zarzucił nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Przesłuchany przez prokuratora Gabriel G. przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Mężczyźni nie byli w przeszłości karani.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Częstochowie zastosował wobec Dawida G. tymczasowe aresztowanie. Wobec Gabriela G. prokurator zastosował dozór Policji.

Zarzucane Dawidowi G. przestępstwa są zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Natomiast przestępstwo nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.4µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3