Oferował do sprzedaży węgiel, którego nie posiadał. Oszukał kilkanaście osób na ponad 60 tys. zł

42 734183

Redakcja

16 listopada, 2022

Policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca Częstochowy, który oszukał kilkanaście osób na kwotę ponad 60 tys. zł. za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Częstochowianin oferował do sprzedaży ekogroszek i karty graficzne, których nie posiadał.

Policjanci z Częstochowy zwalczający przestępczość gospodarczą otrzymali zgłoszenia o oszustwie od 17 osób, które dokonały zakupów przez Internet. 9 klientów kupiło karty graficzne, a 8 ekogroszek. Łącznie stracili ponad 60 tysięcy złotych, a zakupionych produktów nigdy nie otrzymali.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy 25-letniego mieszkańca Częstochowy, który już wcześniej był karany przez inne jednostki Policji za podobne przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika, że dotąd do sądów trafiło 20 aktów oskarżenia przeciwko 25-latkowi”

podaje kmp w częstochowie.

Już w lipcu br. policjanci z Częstochowy wpadli na trop 25-letniego oszusta.

Usłyszał wtedy zarzuty oszustwa 3 osób przy sprzedaży kart graficznych. Jednak mimo to kontynuował swój przestępczy proceder, dodając do ofert sprzedaży ekogroszek”

relacjonuje policja. 

Kilka miesięcy póżniej miał już na swoim koncie 17 kolejnych oszukanych w ten sam sposób osób. W ubiegłym tygodniu sąd, na wniosek prokuratora, zdecydował, że młody oszust kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Częstochowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3