W Rybniku powstanie 80 nowych mieszkań. Można jeszcze składać wnioski o najem

Kjhgfdsdghj

Redakcja

16 listopada, 2022

W Rybniku przy ulicy Sztolniowej powstanie pięć wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Umowa z wykonawcą kolejnej inwestycji rybnickiego TBS została podpisana 14 listopada, w rybnickim magistracie.

Przy ul. Sztolniowej w Rybniku powstanie 80 mieszkań, których metraże będą oscylować w przybliżeniu między 31 a 60 m2..

- Znajdą się one w pięciu czterokondygnacyjnych podpiwniczonych budynkach – zapowiada Olgierd Zaraś,  prezes zarządu Towarzystwa Budownictwa Społecznego „Twój Dom”.

- Dwa z nich będą wolnostojące, a trzy stworzą zabudowę szeregową. W każdym z budynków zaplanowano 16 mieszkań, które będą miały 1, 2, lub 3 pokoje. Powstanie tu również plac zabaw i parkingi z miejscami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych – wymienia prezes.  

Przewidywany termin oddania do użytkowania zespołu budynków przy ulicy Sztolniowej to pierwsza połowa 2024 r. Wciąż można jeszcze składać wnioski na najem mieszkań w tej lokalizacji, do tej pory zostało złożonych 51 wniosków.

- Oferta TBS-u w dzielnicy Boguszowice Stare to szansa na zamieszkanie w nowym budownictwie w spokojnej i zielonej części miasta, w lokalizacji, z której blisko do najważniejszych miejsc życia codziennego – zauważa Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

– Myślę, że sprawdzi się zwłaszcza w przypadku osób czy rodzin, dla których istotny jest łatwy dostęp do placówek oświatowych, przystanków autobusowych i punktów usługowych, a także możliwość szybkiego zrobienia podstawowych zakupów czy skorzystania z opieki medycznej – dodaje prezydent.

Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na realizację zadania złożyło konsorcjum: WODPOL Sp. z o.o. z Żywca (lider) i PBO Śląsk Sp. z o.o. z Sosnowca (partner). Koszt inwestycji to blisko 24,9 mln zł. Warto dodać, że to samo konsorcjum realizuje również inwestycję TBS przy ul. Hallera.

Źródło: UM Rybnik

Csm Okolice Sztolniowej Fot M Koczy 2 2722372fb0

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3