Odpowiedziała na sms o dopłacie do paczki. Straciła ponad 10 tys. złotych

58 712105 g

Redakcja

20 czerwca 2022

Kolejne zgłoszenie wpłynęło do siemianowickich policjantów, które dotyczyło wypłaty zgromadzonych na rachunku bankowym pieniędzy przez oszustów. Posłużyli się oni popularną metodą na "dopłatę do paczki".

O tym, że zaledwie parę kliknięć może pozbawić środków zgromadzonych na rachunku bankowym, przekonała się siemianowiczanka, którą nabrali oszuści działajacy metodą na tzw. dopłatę do paczki.

Kobieta otrzymała smsa, w którym oszuści podszyli się pod InPost o treści " Twoja paczka została wstrzymana z tytułu niedopłaty 1, 99 PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność...." i tutaj pojawił się link do fałszywej bramki płatności.

Samo kliknięcie w link nie spowodowałoby utraty pieniędzy, ale niestety 44-latka nie poprzestała na tym. Zupełnie nic nie podejrzewając wpisała dane niezbędne do logowania w swoim banku i otrzymując alert o żądaniu dodania nowego telefonu jako zaufanego, zaakceptowała go. Tym samym oszuści mieli już wszystko, co było im niezbędne, aby wyczyscić konto bankowe pokrzywdzonej.

Kobieta straciła ponad 10 tysięcy złotych.

Tylko nasza świadomość i ostrożność może nas ochronić przed oszustami. Pamiętajmy, aby nie podawać danych wrażliwych, a przede wszystkim danych służących do logowania się do bankowości elektronicznej czy innych danych, dzięki którym zostaną uruchomione płatności z kart płatniczych.

 

Źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.6µg/m3 PM2.5: 5.0µg/m3