Od dziś pojedziemy pociągiem bezpośrednio z Bytomia do Gliwic [WIDEO]

Koleje slaskie bytom gliwice

Redakcja

2 listopada, 2022

20 minut – tylko tyle czasu potrzeba, aby przejechać górnośląską trasę na odcinku Bytom-Gliwice. Cena biletu normalnego na tej trasie to jedynie 5 złotych, a biletu miesięcznego 130 złotych.

W niedzielę, 12 grudnia, Koleje Śląskie uruchomiły nowe bezpośrednie połączenie na trasie Gliwice-Bytom, w ramach którego w dni robocze w trasę wyruszy 15 par pociągów, a w dni wolne 11 par. To idealna okazja, aby odkryć Bytom z Kolejami Śląskimi na nowo. Wysiadając na zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu można wyruszyć na Rozbark, gdzie do dziś kultywowana jest tradycja stroju rozbarskiego, który można oglądać podczas najważniejszych uroczystości kościelnych.

Połączenie Bytom – Gliwice – Bytom będzie obsługiwane przez śląskiego przewoźnika nowoczesnymi pojazdami typu 34WEa ELF 2. To jedne z najwygodniejszych pociągów w całej gamie taboru Kolei Śląskich, które wyposażone są w rozwiązania mające ułatwić podróżowanie pasażerom o zróżnicowanych wymaganiach. Zasilanie 230V przy fotelach, szerokie panoramiczne okna, duża przestrzeń pomiędzy siedzeniami czy fotele w technologii samolotowej gwarantują najwyższy komfort podróży. Pojazdy te dostosowane są również do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także opiekunów podróżujących z dziećmi, którzy mogą skorzystać między innymi z przewijaków. Wszystkie te udogodnienia uzupełnione o bezpieczeństwo, nowoczesność, krótki czas podróży oraz niskie ceny zdecydowanie przemawiają za wyborem Kolei Śląskich.

Należy podkreślić, że w związku z uruchomieniem nowej linii, w ofercie specjalnej „Bilety Liniowe” pojawi się relacja L18 Gliwice – Bytom w taryfie TL4 (5 złotych bilet jednorazowy, 130 złotych bilet miesięczny). Zgodnie z §8 ust. 2 Regulaminu przewozu osób, zwierząt i rzeczy przez Koleje Śląskie (RPO-KŚ) przedsprzedaż nie musi być prowadzona w wyjątkowych przypadkach, np. w okresie zmiany lub korekty rozkładu jazdy. W związku z powyższym bilety z przedstawionej oferty specjalnej zostaną udostępnione w systemach sprzedaży od 12 grudnia 2021 roku.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.9µg/m3 PM2.5: 29.8µg/m3