Ochroniarze kopalń PGG zapowiedzieli dwugodzinny strajk

Csm sk4 2 d9f162dc73

Redakcja

13 października 2022

Pracownicy grupy KOK zagłosowali za strajkiem, który odbędzie się 17 października. Pracownicy ochrony kopalń PGG nie będą obsługiwali bram wjazdowych dla kontrahentów odbierających węgiel.

Kopalnie Polskiej Grupy Górniczej ochrania Grupa KOK.  W ubiegłym tygodniu pracownicy tej firmy opowiedzieli się za strajkiem. - Zdecydowana większość, przeszło 90 proc. pracowników ochrony kopalń z Grupy KOK biorących udział w referendum strajkowym, opowiedziała się za przeprowadzeniem strajku. Frekwencja w głosowaniu wyniosła ponad 70 proc. Pracownicy Grupy KOK od wielu miesięcy bezskutecznie walczą o podwyżki płac - informuje Śląsko-Zagłębiowska Solidarność.

Od kilku miesięcy trwa spór zbiorowy dotyczący podwyżek płac w Grupie KOK. Związkowcy żądają wzrostu wynagrodzeń o 20 proc. Chcą też podniesienia stawek osobistego zaszeregowania najniżej uposażonych pracowników do poziomu ustawowej płacy minimalnej. KOK zatrudnia około 700 pracowników.

Sztab protestacyjno-strajkowy organizacji związkowych działających w Grupie KOK podjął decyzję o przeprowadzeniu 17 października strajku ostrzegawczego.  – Protest odbędzie się na wszystkich ochranianych przez Grupę obiektach, czyli głównie na kopalniach i zakładach należących do Polskiej Grupy Górniczej. Strajk będzie prowadzony od 6.00 do 8.00. Strajk pracowników ochraniających budynek zarządu Grupy KOK potrwa od 7.00 do 9.00 – informuje Ireneusz Lier, szef „Solidarności” w Grupie KOK.

Strajk oznacza, że wystąpią utrudnienia dla kontrahentów odbierających węgiel w kopalniach PGG.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3