O krok od tragedii w Żorach. Chłopiec wtargnął na ulicę, wprost pod samochód [Wideo]

Potrącenie dziecka w żorach

Redakcja

20 października, 2023

Dziesięciolatek, zapomniał się upewnić, że może bezpiecznie przejść przez jezdnię i wtargnął tuż pod nadjeżdżający samochód. Przybyły na miejsce patrol ruchu drogowego po sprawdzeniu stanu zdrowia dziecka i udzieleniu niezbędnej pomocy ustalił wstępnie, jak wyglądało całe zajście.

W środę (18.10.2023r.) około godziny 11:30 stróże prawa otrzymali wezwanie, iż na ulicy Głównej w dzielnicy Osiny w Żorach doszło potrącenia dziecka przez samochód osobowy.

-W wyniku analizy nagrań z kamer znajdujących się w pobliżu, a także informacjom od uczestników i świadków zdarzenia, mundurowi dowiedzieli się, iż chłopiec wybiegł ze sklepu, a następnie wbiegł pod nadjeżdżający pojazd w miejscu, w którym nie było przejścia dla pieszych. Chwilę wcześniej dziesięciolatek zerknął w lewo i prawo, ale nie sprawdził, czy za busem, który przejechał, porusza się kolejny samochód i wtargnął przed nadjeżdżające z lewej strony renault clio - relacjonuje policja. 

Kierujący był trzeźwy i na szczęście jechał powoli. Po całym zajściu od razu pobiegł udzielić pomocy dziecku. Chłopiec celem dalszej, specjalistycznej diagnostyki zabrany został przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Nagranie z monitoringu:

Źródło: KMP w Żorach

powiązane artykuły:

54 781593
Lokalne 19 października, 2023

56-letni mieszkaniec Katowic stracił prawo jazdy po tym, jak wjechał fiatem na oznakowane

60 763391
Lokalne 15 czerwca, 2023

Mieszkanka Rudy Śląskiej spowodowała dwie kolizje podczas jednego przejazdu przez Świętoc

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.5µg/m3 PM2.5: 29.9µg/m3