Świętochłowice: 18-latka potrąciła pieszą i odjechała z miejsca zdarzenia!

60 763391

Redakcja

15 czerwca, 2023

Mieszkanka Rudy Śląskiej spowodowała dwie kolizje podczas jednego przejazdu przez Świętochłowice. Potrąciła pieszą, odjechała z miejsca zdarzenia i najechała na tył pojazdu. 18-latka została ukarana mandatami, a w najbliższym czasie straci również prawo jazdy, które odebrała 3 tygodnie wcześniej.

W sobotę około godziny 11:00 w dzielnicy Zgoda miały miejsce dwa zdarzenia drogowe z udziałem jednej kierującej. 18-latka na ulicy Śląskiej na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 76-letnią kobietę, po czym próbowała odjechać z miejsca zdarzenia.

Widzący to kierujący innym samochodem nagrał zdarzenie z pomocą rejestratora jazdy, po czym podjął próbę zatrzymania kierującej osobowym Peugeotem. Wtedy ta najechała na tył prowadzonej przez niego Skody.

Policjanci, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności zdarzenia, ukarali 18-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej mandatami za obydwie kolizje. Opiewały one na łączną kwotę 3520 złotych, a na jej konto wpłynęło 25 punktów karnych. Młoda kobieta tłumaczyła całe zajście ogromnym stresem spowodowanym pierwszym zdarzeniem - podała KMP w Świętochłowicach. 

Graniczna liczba dopuszczalnych punktów dla młodego kierowcy to karnych jest 20. Dlatego kobieta w najbliższych dniach straci prawo jazdy, które miała od około trzech tygodni.

powiązane artykuły:

zatrzymanie poszukiwanego
Lokalne 29 lipca, 2020

W środowe popołudnie doszło do groźnego wypadku w Świętochłowicach. Rowerzysta został potrącony w ok

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.8µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3