W Sosnowcu oddano do użytku kolejne mieszkanie chronione

Mieszkanie Przejazd 4

Redakcja

15 czerwca, 2023

W środę, 14 czerwca, pierwsi lokatorzy odebrali klucze do mieszkania chronionego, które powstało przy ulicy Przejazd w Sosnowcu.

To projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu, który jest także odpowiedzialny za wyposażenie mieszkania oraz jego prowadzenie. Swoje miejsce znajdą tutaj osoby starsze, z niepełnosprawnościami, zagrożone bezdomnością. Mieszkanie znajduje się w zasobach Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu, który jesienią podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych.

Mieszkanie oficjalnie zostało uruchomione we wtorek, 14 czerwca. 

- Mieszkanie jest przeznaczone dla 7 osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. To kolejne tego typu obiekty w Sosnowcu. Mamy już bowiem mieszkania chronione, treningowe, a także wspólnotowe. W części z nich mieszkają osoby starsze, z niepełnosprawnościami, ale też są i takie, gdzie znajdują się osoby z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych - wyjaśnia Monika Holewa, pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej.

Mieszkanie ma kilka pokoi, część wspólną ze stołem, telewizorem, kuchnią, łazienki, a także pokoje dla mieszkańców. 

- Prawda jest taka, że dla lokatorów mieszkania te będą tymczasowe i takie jest założenie projektu. Chcemy, aby wyszli "na prostą". Cieszy mnie także, że tuż obok otwarto ogród społeczny, który został urządzony przez uczestników ww. projektu tj. seniorów, rodziny z dziećmi przy wsparciu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia - dodaje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Koszt przedsięwzięcia to 400 tysięcy złotych, z czego 80 procent to dofinansowanie z rezerwy budżetu państwa.

Mieszkanie Przejazd 1

powiązane artykuły:

Przejazd 1 2
Lokalne 28 października, 2022

W zasobach Miejskiego Zakładu Zasobów Lokalowych w Sosnowcu powstanie kolejne mieszkanie chronione.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3