Młodzi pasjonaci wspinaczki będą rywalizować na Skarpie Bytom

337545496 1212334929410683 2838468191971933013 n

Redakcja

15 czerwca, 2023

Już w najbliższy weekend (16-18 czerwca) w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM odbędą się wspinaczkowe Mistrzostwa Polski oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepsi młodzi zawodnicy z całego kraju wystartują w trzech konkurencjach. Wstęp na widownię będzie bezpłatny, a dodatkową atrakcją będzie festyn rodzinny "Bajtel na Skarpie".

Zawody organizuje Polski Związek Alpinizmu, Śląska Federacja Sportu oraz SKARPA BYTOM.

To kolejny raz, gdy w Skarpie możemy przyjąć młodych pasjonatów wspinaczki. Cieszymy się, że mamy okazję być gospodarzami Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego SKARPA BYTOM.

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM, możliwe jest zorganizowanie zawodów we wszystkich dyscyplinach wspinaczkowych. Mistrzostwa oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpoczną się w piątek, 16 czerwca o godz. 9:00, a zakończą w niedzielę wieczorem, 18 czerwca. W zawodach wystartują uczestnicy z trzech kategorii wiekowych: Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów. Uczestnicy będą rywalizować w trzech konkurencjach: boulderingu, wspinaczce na trudność oraz wspinaczce na czas. Partnerami zawodów jest Śląskie 2023 XXIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Województwo Śląskie oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie jest dofinansowane przez Miasto Bytom. Partnerami PZA jest Wild Country i Bezpieczny Powrót.

Od piątku do niedzieli część obiektu będzie wyłączona z użytku, ale SKARPA BYTOM zaprasza wszystkich do kibicowania.

To duże wydarzenie, dzięki któremu możemy promować to, jak wspaniałym sportem jest wspinaczka. Zachęcamy wszystkich do dopingowania naszych zawodników. Zapraszamy już od piątku od godz. 9:00. Dodatkowo, w sobotę odbędzie się u nas rodzinny festyn. To okazja do spędzenia czasu w gronie najbliższych i rzucenia okiem na zmagania wspinaczy – mówi Miłosz Bujak, koordynator zawodów.

Oprócz sportowych emocji, w sobotę SKARPA BYTOM zapewni również atrakcje dla najmłodszych. W godz. 11:00-18:00 w obiekcie odbędzie się festyn rodzinny. Poza grillem i stoiska z watą cukrową, dla dzieci przygotowano szereg niespodzianek: m.in. malowanie twarzy, dmuchany zamek i zjeżdżalnie, zabawy z animatorem i konkursy z nagrodami. W SKARPIE BYTOM pojawi się również maskotka Myszki Mickey, z którą będzie można sobie zrobić zdjęcie.

powiązane artykuły:

Sciana zewnetrzna skarpa bytom
Lokalne 28 kwietnia, 2023

Znamy datę otwarcia zewnętrznych ścian wspinaczkowych Centrum Sportów Wspinaczkowych i Si

Półkolonie
Lokalne 8 maja, 2023

Na horyzoncie widać już wakacje, dlatego SKARPA BYTOM startuje z zapisami na kolejną letn

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.4µg/m3