SKARPA BYTOM otwiera zewnętrzne ściany wspinaczkowe

Sciana zewnetrzna skarpa bytom

Redakcja

28 kwietnia, 2023

Znamy datę otwarcia zewnętrznych ścian wspinaczkowych Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM. Cała strefa zewnętrzna będzie otwarta dla wspinaczy i nie tylko już od poniedziałku, 1 maja.

Od początku kwietnia w SKARPIE BYTOM trwają przygotowania do nadchodzącej majówki. Routesetterzy nakręcili już całą ścianę zewnętrzną o wysokości około 12 metrów i boulderownię. Obok budynku dostępne są również strefa OCR i parkour i bezpłatne rolkowisko.

Z zewnętrznej ściany wspinaczkowej będą mogli korzystać nie tylko najbardziej wymagający wspinacze. 

Nasi routesetterzy nakręcili drogi i baldy, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Na ściance łącznie dostępne będą 24 stanowiska, w tym 8 dróg do wspinania na wędkę, a cała reszta na prowadzenie. Wyceny zaczynają się od IV, a kończą na VI.4, co oznacza, że znajdzie się coś zarówno dla zaawansowanych wspinaczy, jak i dla amatorów – mówi Marek Chłopaś, dyrektor ds. sportowych w SKARPIE BYTOM. 

Dodaje, że drogi będzie można testować przez około dwa miesiące, a po tym czasie pojawią się nowe.

Na zewnątrz powstała też ściana przystosowana do zawodów rangi międzynarodowej we wspinaczce na czas. Można ją podziwiać przejeżdżając ulicą Chorzowską. Ściana jest odpowiednio oświetlona, co daje możliwość prowadzenia wieczornych zawodów na świeżym powietrzu. Obiekt przewidział również sporo miejsca dla publiczności. 

Zewnętrzny speed wall umożliwia nam organizację zawodów na czas w każdej kategorii wiekowej. Dla seniorów przewidziany jest 15-metrowy standard IFSC, młodzicy będą mogli rywalizować na 10-metrowym ułatwionym standardzie, a najmłodsze kategorie wiekowe na tak zwanym klasyku. Mamy nadzieję, że dzięki temu w SKARPIE BYTOM w niedalekiej przyszłości odbędą się kolejne prestiżowe zawody – wyjaśnia Marek Chłopaś.

powiązane artykuły:

największa zewnętrzna ścianka wspinaczkowa w Polsce
Wiadomości 16 grudnia, 2022

W 2023 roku miłośnicy wspinaczki będą mogli korzystać z kolejnej atrakcji na terenie 

Sciankawspinaczkowaslask
Artykuły 13 sierpnia, 2022

Wspinaczka ściankowa to nie tylko dobra zabawa, to także spora dawka adrenaliny i świetny sposób

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.4µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3